V Brně havaroval autobus plný lidí, 11 zraněných

Jedenáct lidí se dnes v noci v Brně zranilo při havárii autobusu městské hromadné dopravy, který narazil do sloupu veřejného osvětlení. Tři lidé se zranili těžce, řekla ČTK mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Záchranáři převezli zraněné do nemocnic. Čtyřproudová komunikace je uzavřená v obou směrech.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Nehoda se stala v městské části Komín v Kníničské ulici nedaleko komínské vozovny. Mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš uvedl, že komunikace je uzavřená v obou směrech.

"Autobus narazil do lampy, která je nahnutá. Nejprve ji musíme sundat, nebo upevnit, teprve potom začneme řešit autobus. Uzavření tak bude asi na několik hodin," uvedl Jirouš.

Podle něj hasiči pomáhali vynášet z autobusu zraněné. Uvnitř cestovalo kolem 30 lidí. "Ošetřili jsme 11 zraněných. Z toho tři byli zranění těžce a zbytek měl lehčí až středně těžká zranění jako úrazy hlavy nebo končetin," uvedla Bothová. Na místě podle ní zasahovalo sedm prostředků záchranářů včetně inspektora provozu.

"Požádali jsme o pomoc i dvě převozové sanitky. Pacienty jsme přepravili do čtyř brněnských zdravotnických zařízení," řekla Bothová. Zranění skončili ve Fakultní nemocnici Brno, Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně, Vojenské nemocnici Brno a Úrazové nemocnici.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama