Ve středních Čechách napadl sníh, Jesenicko pokrylo náledí. Řidiči by měli být opatrní

Jízdu po středočeských silnicích místy může komplikovat sníh, který napadl v noci, a namrzající srážky. Místy je kvůli dešti snížená viditelnost.

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
doporučujeme

Na některých úsecích cestáři doporučují zvýšenou opatrnost, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Silnice jsou většinou mokré po chemickém ošetření, řidiči by měli jízdu přizpůsobit aktuálním podmínkám. Pozor by si šoféři měli dát například na dálnici D6, silnici I/16, na všech silnicích na Příbramsku, na dálnici D6 a benešovské silnici I/3 je místy mlhavo.

Teploty v regionu se pohybují od minus jednoho do čtyř stupňů Celsia, na většině území vane slabý vítr. Na většině regionu jsou hlášené dešťové přeháňky. V některých úsecích může déšť na silnici namrzat.

Silnice na Jesenicku porývá kvůli mrznoucímu dešti náledí. Podle silničářů na něj řidiči mohou narazit na hlavních tazích i silnicích vedlejších tříd, opatrnost je nutná. Na Šumpersku jsou silnice po chemickém ošetření sjízdné bez větších problémů, padá tam déšť se sněhem, viditelnost ale snižuje mlha. Ve zbývajících částech jsou silnice sjízdné bez omezení, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Na Jesenicku jsou podle správců cest silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Ta je nutná i v oblasti Rejvízu, kde leží nesouvislá zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. K obezřetnosti nabádají i policisté a to především na trase mezi Velkými Kuněticemi a Vidnavou. Úsek o délce 5,8 kilometru pokrývá podle jejich dopravních informací ledovka, řidiči s ní musejí počítat po celé dopoledne.

Na Jesenicku se teplota nad ránem pohybovala od nuly do minus jednoho stupně Celsia, za náledí tam může mrznoucí déšť. Na sousedním Šumpersku jsou teploty již o něco vyšší, přeháňky jsou tam tak již většinou dešťové nebo smíšené. I tam silničáři cesty ve vyšších polohách chemicky ošetřili a nabádají řidiče k opatrnosti.

Na Prostějovsku se podle správců silnic dešťové přeháňky ve vyšších polohách mění v sníh, vozovky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Olomoucku i Přerovsku hlásí silničáři dešťové přeháňky, cesty jsou sjízdné většinou bez větších problémů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražské letiště loni odbavilo 3,66 milionů pasažérů, o 79 procent méně

20.01.2021 10:51 Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79…

Sníh a náledí dnes zkomplikovaly dopravu. Některé silnice jsou uzavřeny

20.01.2021 10:27 Dopravu na některých místech v Česku dnes ráno komplikovaly zbytky sněhu nebo náledí na vozovkách.…

České dráhy asi sníží mzdy 700 zaměstnanců, část propustí

17.01.2021 17:50 České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc…

Na Děčínsku vzplál vlak Arrivy, nikdo nebyl zraněn

15.01.2021 21:20 Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil dnes vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama