Záhada na kolejích: Vlak narazil do odstaveného auta, osádka se "vypařila"

Ve Starém Kolíně na Kolínsku dnes ráno narazil vlak do prázdného auta odstaveného na kolejích. Nikdo se nezranil, kvůli nehodě byl zastaven provoz na trati Kolín-Pardubice. Doprava na železnici byla dnes ráno přerušena také na trati Praha-Benešov, na které u Mirošovic vlak srazil a usmrtil člověka, řekla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlaky
doporučujeme

Událost ve Starém Kolíně se stala kolem 6:00, auto podle Novákové stálo na kolejích nedaleko železničního přejezdu. Policisté zjišťují, jak se tam dostalo.

"Osádka osobního vozidla v době střetu na místě nebyla. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn a dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní," uvedla Nováková.

Po 07:00 začaly vlaky úsekem projíždět po jedné koleji, cestující museli počítat se zpožděním. "Kolem 10:30 byl provoz plně obnoven," řekla ČTK mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Ve Středočeském kraji byl ráno přerušený provoz na železnici také mezi Strančicemi a Senohraby u Prahy. Nováková uvedla, že vlaková souprava kolem 6:30 srazila muže u Mirošovic, střet nepřežil. Po 07:30 byl obnoven provoz na jedné z kolejí a od 09:30 tudy vlaky jezdily již bez omezení.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Cestování do Prahy mají zlepšit delší vlaky a nástupiště

25.02.2020 10:03 Aktualizováno Cestování příměstskými vlaky v okolí Prahy by mělo usnadnit prodloužení souprav a nástupišť. Zvýší…

ÚOHS na poslední chvíli zrušil druhou etapu brněnského okruhu

24.02.2020 20:47 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nepravomocně zrušil zakázku na stavbu druhé etapy…

Orkán Julie: Vlaky nejezdily na desítkách tratí, provoz se vrací k normálu

24.02.2020 13:47 Aktualizováno Provoz na desítkách úseků lokálních tratí, který byl ráno přerušen kvůli následkům silného větru,…

Srážku na přejezdu ve Staré Huti vyšetřuje policie, řidiči auta hrozí…

24.02.2020 13:24 Kriminalisté vyšetřují případ řidiče nákladního auta, které se v pátek na železničním přejezdu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama