Lidovci zahájili přípravu na evropské volby. Lídrem bude Zdechovský

KDU-ČSL na dnešní nominační konferenci v pražském paláci Charitas jako lídra pro volby do Evropského parlamentu v roce 2024 vybrala současného europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL). Dvojkou bude František Talíř (KDU-ČSL) a třetí místo obsadí Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Lidovci to uvedli v tiskové zprávě.

Zdechovský během svého působení v Evropském parlamentu, kterého je členem od roku 2014, figuroval například v rozpočtovém výboru a ve výboru pro zaměstnanost a sociální politiku. „Práce zástupců KDU-ČSL je v Evropském parlamentu vidět, ať už šlo o zlepšení kontroly migrace, zajištění pomoci firmám za covidu či prohlubování vztahů se státy mimo EU. V příštím volebním období se chci soustředit na lepší kontrolu evropských financí, bezpečnost a ochranu spotřebitele,“ prozradil Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), europoslanec a člen předsednictva strany.
 
„Zdravé životní prostředí, podpora pracujících rodičů a zajištění kvalitních potravin – to jsou priority KDU-ČSL, ať už na půdě Parlamentu České republiky, nebo v EU. Jsem si jist, že dnes zvolení kandidáti dokáží náš program v Evropě prosadit. Jsem také rád, že KDU-ČSL do eurovoleb povede Tomáš Zdechovský, jehož práce byla v minulém období velmi vidět, a má proto na co v EU navazovat,“ říká Marian Jurečka (KDU-ČSL), předseda strany a ministr práce a sociálních věcí.
 
KDU-ČSL vybralo celkem 11 kandidátů. Z toho čtyři ženy, a to stávající europoslankyni Michaelu Šojdrovou, podnikatelku Ingu Petryčku, starostku Ostravice Pavlínu Stankayovou a předsedkyni pražské organizace Mladí lidovci Adélu Chamrádovou. Poslední jmenovaná je navíc také jedním ze tří kandidátů, kteří patří do mládežnické organizace strany. Dalšími jsou 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř a náměstek ministra zdravotnictví Václav Pláteník.
 
Konference KDU-ČSL dnes nejednala o tom, zda strana půjde do voleb samostatně, nebo v koalici. „Pro KDU-ČSL je prioritou vybrat osobnosti, které dokáží na půdě Evropského parlamentu prosazovat agendu ve prospěch České republiky. To se dnes podařilo. Zda půjdeme, nebo nepůjdeme do koalice, se rozhodne v následujících měsících,“ popisuje Jurečka.

Související

Cyril Svoboda

Lidovci by mohli vyloučit exministra Svobodu, navrhne to Hladík

KDU-ČSL navrhne její ministr Petr Hladík vyloučení bývalého stranického šéfa Cyrila Svobody ze strany kvůli některým jeho názorům i rozhovoru pro sankcionovaný web Voice of Europe. Podle Svobody vymýšlí Hladík pseudokauzu a utíká tak od propadu preferencí v průzkumech. 

Více souvisejících

KDU - ČSL Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL)

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové se přihlásili k dobytí další obce na Ukrajině. Kyjev mlčí

Rusko v neděli prostřednictvím ministerstva obrany prohlásilo, že příslušníci jeho armády dobyli vesnici Bohdanivka nedaleko Bachmutu v Doněcké oblasti na jihu Ukrajiny. Kyjev se k tomu zatím nijak nevyjádřil. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy