Nečasi, vyhoď Kalouska! Nejsme žádní estébáci, křičí rozzlobení policisté

Praha - Předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek poslal v úterý otevřený dopis premiérovi Petru Nečasovi (ODS), ve kterém požaduje odstoupení ministra financí Miroslava Kalouska.(TOP 09). Odmítáme očerňování policie, které se dotýká každého policisty, píše Štěpánek.

"Přestože pan ministr Kalousek prohlásil, že nesměřuje své výroky vůči poctivým policistům, jeho vyjadřování o estébáckých metodách, policejní zvůli, lžích ve vyšetřovacím spise a podobné perly jsou schopny způsobit dojem, že toto je obraz celé policie," prohlásil předseda Štěpánek. "Policisté vykonávají náročnou službu v mnoha oblastech a nezaslouží si být terčem urážek," dodal.Ministr financí minulý týden v Poslanecké sněmovně uvedl, že byl terčem brutálních policejních provokací estébáckého charakteru. "Policejní provokace týkající se jakýchkoli mých údajných telefonátů s policisty šetří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) na můj podnět. Na nepravdivé útoky funkcionářů Policie ČR nebudu reagovat, než GIBS uzavře své šetření," dodal Kalousek. Již dříve informovala média o tom, že měl Kalousek volat vyšetřovateli kauzy CASA Jiřímu Mazánkovi, který telefonát považoval za určitý nátlakPolicejní prezident Petr Lessy ve čtvrtek sdělil členům sněmovního výboru pro bezpečnost, že ministr financí kvůli kauze letounů CASA volal i jemu. "4. 7. 2012 jsem měl tři telefonáty během hodiny od ministra financí Miroslava Kalouska, kdy se mnou chtěl jednat o letounech CASA. Bylo tam naznačeno, že budeme všichni 'odstíháni' ve velmi krátké době. Poté se mi za ty výroky omluvil," prohlásil minulý týden Lessy.V kauze letounů CASA podezírá policie Vlastu Parkanovou (TOP 09) ze zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení povinností při správě veřejného majetku při nákupu letadel CASA v době, kdy šéfovala ministerstvu obrany. Parkanová totiž k nákupu letadel nenechala vypracovat znalecký posudek o ceně a způsobila tak údajně státu škodu 658 milionů korun. Svá provinění však popírá a shodně s ministrem Kalouskem tvrdí, že takovou povinnost vůbec neměla.

Související

Petr Nečas u soudu v kauze Nagygate

Nečas, Nagyová a Boček jsou vinní v kauze trafik pro poslance ODS, rozhodl soud

Soud dnes v rámci kauzy tzv. trafik pro poslance ODS vynesl verdikt týkající se bývalého premiéra Petra Nečase (ODS). Nečasovi udělil podmíněný trest v délce 2,5 roku a peněžitý trest ve výši milionu korun. Jeho manželka Jana (dříve Nagyová) a spoluobžalovaný bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček byli odsouzeni k dvouletým podmíněným trestům a pokutě ve výši 300 000 korun. Verdikt není pravomocný.

Více souvisejících

Petr Nečas policie

Aktuálně se děje

včera

včera

Tři princezny byly letošní premiérovou štědrovečerní pohádkou. Prohlédněte si galerii

RECENZE: Tři princezny jsou dalším nekonzistentním a paradoxně zpátečnickým pokusem o inovaci

Nové štědrovečerní pohádky České televize jsou každoročně pod ostrým drobnohledem a nejsledovanějším programem dne. Po několikaleté nadvládě režiséra Karla Janáka, i když s občasnými pauzami, se režie ujal svěží tvůrce stylizovaně autentických tragikomedií Tomáš Pavlíček. Jakkoli je jeho snaha dělat pohádku odlišně znatelná a sympatická, postupně se drolí do stereotypních cestiček.

včera

Vánoce, ilustrační fotografie.

Vánoce za dob protektorátu. Jak Češi trávili svátky za nelehkých časů

Přesně před 85 lety, v roce 1939, zažívali Češi první nesvobodné Vánoce za nacistické okupace. Tyto svátky si lidé v našich zemích ještě užívali bez výraznějších omezení, v letech následujících už byly Vánoce poznamenány nacistickou propagandou i řadou omezení. Jak Češi trávili Vánoce za nelehkých dob protektorátu a druhé světové války?

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

23. prosince 2024 21:33

23. prosince 2024 21:15

23. prosince 2024 19:54

23. prosince 2024 18:20

23. prosince 2024 17:15

Podezření se obrací směrem k Číně. Odmítla žádost Švédska o vyšetřování lodi podezřelé z poškození kabelů

Švédské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Čína zamítla žádost švédských vyšetřovatelů o přístup na palubu čínské lodi Yi Peng 3, která je spojována s incidentem poškození podmořských kabelů. Tyto kabely byly přerušeny v Baltském moři, což vyvolalo mezinárodní napětí a spekulace o možném sabotážním útoku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy