Karla Gotta na příkaz EU utloukli migranti? Bělobrádek naštval Čechy, lidé mu přejí to nejhorší

Ke smrti zpěváka Karla Gotta se během středy vyjádřila celá řada známých osobností, ale i velká část politiků. Zatímco většina z nich vyjadřovala soustrast rodině a vyzdvihovala zpěvákův přínos pro společnost, lidovec Pavel Bělobrádek šel tak trochu proti proudu. A pořádně to schytal.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Karel Gott - pietní místo u jeho vily Nad Bertramkou v Praze.
doporučujeme

Hodně ostrou kritiku sklidil za svoje slova o Karlu Gottovi poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Ten na twitteru napsal: „A ta anticharta...ale o mrtvých jen dobře. Stejně nám vláda tají, že ho na příkaz EU utloukli migranti.“

V diskuzi se ihned dočkal velmi tvrdých reakcí. „Na příkaz EU utloukli migranti? Se ti to roztrušuje i v hlavě?“ narážel jeden z diskutujících v narážce na nevyléčitelnou roztroušenou sklerózu, kterou Bělobrádek trpí.

„Karel Gott je, byl otec, manžel, člověk. Opravdu takto se vyjadřuje lidovecký politik, křesťan nad hrobem bližního svého?“ divil se další z Čechů. „Nechci psát, ze jste prase, tak jen tvrdím, ze se chováte jako špína,“ zlobí se na lidovce další uživatel. Podobných reakcí se objevily desítky.

Poslanec se marně hájil tím, že pouze reagoval na jeden konkrétní článek o socialistické družbě. „K. Gott byl velký umělec a profesionál,“ vysvětloval Bělobrádek. Jeho slova se ale mezitím začala na sociálních sítích šířit jako lavina.

Následně se vše pokusil ještě jednou vysvětlit. „Ke všem, kde se čertí kvůli tweetu o K. Gottovi. Reagoval jsem na sdílení textu A. Mirofanovem: "Zemřel Karel Gott, český slavík, zlatý hlas sovětské estrády a hlavní symbol družby národů socialistického tábora" Jde tedy o kontext, co o něm píšou v Rusku. R. I. P. K. GOTT“ napsal na svém twitterovém profilu.

Ani to ale Čechy neuklidnilo. „To už nezachráníte. Strašně ubohý komentář a pokus o vysvětleni,“ napsal mu jeden z diskutujících. „Sorry, ale z tohodle už se dnes opravdu nevykecáš. Je pozdě.,“ přidal se další.

„Je jedno, na co jste reagoval, to, co jste napsal, je neomluvitelné. Měl byste se stydět. Otřel jste si boty o někoho, po kom truchlí celý národ. Po vás jednou neštěkne ani pes!“ nešetří Bělobrádka jedna z Češek.

Loading...
Vstupte do diskuze (104)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanec Žáček chtěl v rozhlasu zdiskreditovat ÚSTR, tvrdí vědci

19.01.2020 12:19 Zakladatel a první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), nyní poslanec Pavel Žáček,…

Na místo tragédie ve Vejprtech jede Babiš a ředitel hasičů

19.01.2020 10:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) jede do Vejprt na Chomutovsku, kde v domově pro postižené dnes ráno…

Česko se blíží k bodu zlomu. Opozice se chystá na boj

18.01.2020 22:14 Aktualizováno K jednotnému postupu proti hnutí ANO premiéra Andreje Babiše vyzvali dnes občanské demokraty na…

ODS: Jsme Země, která vítězí. Ozval se Babiš a pořádně ji ponížil

18.01.2020 22:09 Aktualizováno Heslo občanských demokratů Země, která vítězí pochválil dnes na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama