KDU-ČSL kvůli koronaviru o rok odkládá volební sjezd

Volební sjezd KDU-ČSL plánovaný na květen příštího roku v Ostravě se kvůli epidemii koronaviru neuskuteční. Celostátní konference lidovců prodloužila na dnešním jednání v Praze funkční období nynějšímu stranickému vedení a dalším orgánům o rok, řekl novinářům předseda Marian Jurečka. Konference také uložila předsednictvu, aby pokračovalo v koaličních jednáních s ODS a TOP 09 pro sněmovní volby.

Sjezd KDU-ČSL, ilustrační foto
doporučujeme

Koaliční smlouvu a volební program bloku chce celostátní konference, což je nejvyšší orgán lidovců mezi sjezdy, podle Jurečky do konce února. "Jdeme do toho společně a logicky naše spolupráce je nejen teď před volbami, ale i pro příští volební období, ať už budeme společně v koalici, nebo v opozici," řekl ke koalici s ODS a TOP 09.

O prodloužení funkčního období všech stranických orgánů se v KDU-ČSL rozhodlo podle Jurečky poprvé, jde podle něho o mimořádnou záležitost. Znamená to, že pod nynějším vedením lidovci absolvují sněmovní volby, jejichž řádný termín připadá na podzim 2021.

Mimořádný volební sjezd měli lidovci letos v lednu, když se místa předsedy vzdal z rodinných důvodů poslanec Marek Výborný. Jurečka tehdy porazil předsedu lidovecké sněmovní frakce Jana Bartoška a Jana Horníčka z královéhradecké krajské organizace.

Pozici první místopředsedkyně KDU-ČSL v lednu obhájila i s Jurečkovou podporou senátorka Šárka Jelínková. V křeslech řadových místopředsedů zůstali Bartošek a Petr Hladík. Nově byli zvoleni europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec Ondřej Benešík.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovu stížnost ve sporu o Ošťádalovu profesuru zamítl soud

15.01.2021 16:13 Aktualizováno Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost prezidenta Miloše Zemana proti verdiktu, podle kterého…

Operátoři o ověřovacích SMS k očkování nevěděli, tvrdí asociace

15.01.2021 11:23 Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci…

Registrace k očkování je fiasko. Babišova vláda za půl roku neudělala…

15.01.2021 10:46 Aktualizováno Opoziční politici kritizují dnešní start registrací k očkování, ale i další záležitosti spojené s…

Babišova vláda zase selhala. Opozice kritizuje nedostatek dat o očkovaných…

14.01.2021 21:33 Aktualizováno Vláda se snaží klíčová data o koronavirové pandemii i přes výzvy opozice a expertů dlouhodobě tajit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama