Klaus světu nerozumí, Babiš a Zeman... Významný politik účtuje, ikonám Česka se to líbit nebude

František Laudát patřil k nejvýraznějším osobnostem TOP 09. Někdejší poslanec a pamětník událostí v roce 1989 se nyní rozhodl zúčtovat s několika svými slavnými kolegy, přičemž nejvíce nešetřil Václava Klause.

Přidejte svůj názor 70 komentářů

Václav Klaus
doporučujeme

Ten ale není jediný, kdo podle něj škodí. Podobně jsou na tom i prezident Miloš Zeman nebo premiér Andrej Babiš. "Zemanovi docházejí síly a nápady, Babiš prchá na Slovensko, prázdný prostor výročí listopadu 89 vykrývá v rozpolcené společnosti svými bludy Klaus. Takový je můj názor na dobu krátce před víkendovým třicátým výročím," napsal Laudát.

Dodal, že Klause provokují rostoucí snahy mladých bránit životní prostředí před individuální chamtivostí části ekonomicky mocných za nečinného přihlížení politických reprezentací. Podle něj přitom není ochrana přírody výplod liberálních demokratů, ale dříve to byla například standardní položka volebních programů amerických Republikánů.

"Jako ekonom by měl Klaus něco vědět o vedlejších nákladech produkce (které jsou až na výjimky přenášeny na druhé občany, obce, regionální vlády a stát), o internalizaci externalit, jako laik, který hodně četl, o změnách klimatu, o šestém vymírání, ...." zamyslel se na sociální síti bývalý politik.

Chyb na něm ale vidí více. "K druhé klíčové položce Klausovy ideologie - ohrožení národního státu - zase bludy. České země dlouhá staletí těžily z interakce s okolím. V dějepisech se bohužel učí o válkách, vzniku a rozpadech království, říší, kdo kdy koho zapíchnul, nebo pověsil..., ale téměř vůbec o kulturních, technických, vědeckých a ekonomických interakcích národů v uplynulém tisíciletí," uvedl Laudát.

Dodal, že otevřenost vůči demokratickým zemím není pro naši zemi a pro náš národ, nebezpečná. Nebezpečný by podle něj byl jakýkoli izolacionalismus a "falešné fangličkování." "Pokud to Klaus hlásá odlišně, ve skutečnosti říká, že Čechům nevěří, že by obstáli v mezinárodní konkurenci. Oni musí obstát. Budoucnost národa vychází z toho, že je sebevědomý, že má co nabídnout světu a že přijme a zakomponuje do svojí kultury a života z ciziny to, co považuje za vhodné, či nutné," tvrdí.

S exprezidentem proto nekompromisně zúčtoval. "Klaus a jeho příznivci současnému světu buď nerozumí, nebo rozumět nechtějí. Proto naší zemi, českému národu, nabízejí politiku minulosti. Vyrábějí protivníky tam, kde ve skutečnosti nejsou a o těch skutečných blahosklonně mlčí. Jejich recepty jsou nejen bezperspektivní, ale i nebezpečné. Můj návod je zcela opačný - národ sebevědomý, pracovitý, vzdělaný a otevřený vůči demoktratickému světu a nekompromisní vůči jakémukoli zlu kdekoli," uzavřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (70)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci dostanou 900, poslanci 8 tisíc. Platy jim vzrostou na 90 tisíc

08.12.2019 17:19 Aktualizováno Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o desetinu. Jejich růst bude o více než…

U Moravce v ČT se řešil Babiš. Vydá ho Sněmovna k dalšímu stíhání?

08.12.2019 17:17 O opětovné vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v kauze Čapí hnízdo by Sněmovnu mohl…

Nový zákon má přimět firmy, aby výrobky šly opravit

08.12.2019 16:14 Nižší poplatky odváděné za zpětný odběr elektroodpadu a recyklaci by mohly mít ty firmy, jejichž…

Trikolóra by se dostala do Sněmovny. ANO a Piráti klesají

08.12.2019 15:13 Hnutí Trikolóra se podle listopadového volebního modelu agentury Kantar CZ poprvé dostalo nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama