Klaus světu nerozumí, Babiš a Zeman... Významný politik účtuje, ikonám Česka se to líbit nebude

František Laudát patřil k nejvýraznějším osobnostem TOP 09. Někdejší poslanec a pamětník událostí v roce 1989 se nyní rozhodl zúčtovat s několika svými slavnými kolegy, přičemž nejvíce nešetřil Václava Klause.

Přidejte svůj názor 70 komentářů

Václav Klaus
doporučujeme

Ten ale není jediný, kdo podle něj škodí. Podobně jsou na tom i prezident Miloš Zeman nebo premiér Andrej Babiš. "Zemanovi docházejí síly a nápady, Babiš prchá na Slovensko, prázdný prostor výročí listopadu 89 vykrývá v rozpolcené společnosti svými bludy Klaus. Takový je můj názor na dobu krátce před víkendovým třicátým výročím," napsal Laudát.

Dodal, že Klause provokují rostoucí snahy mladých bránit životní prostředí před individuální chamtivostí části ekonomicky mocných za nečinného přihlížení politických reprezentací. Podle něj přitom není ochrana přírody výplod liberálních demokratů, ale dříve to byla například standardní položka volebních programů amerických Republikánů.

"Jako ekonom by měl Klaus něco vědět o vedlejších nákladech produkce (které jsou až na výjimky přenášeny na druhé občany, obce, regionální vlády a stát), o internalizaci externalit, jako laik, který hodně četl, o změnách klimatu, o šestém vymírání, ...." zamyslel se na sociální síti bývalý politik.

Chyb na něm ale vidí více. "K druhé klíčové položce Klausovy ideologie - ohrožení národního státu - zase bludy. České země dlouhá staletí těžily z interakce s okolím. V dějepisech se bohužel učí o válkách, vzniku a rozpadech království, říší, kdo kdy koho zapíchnul, nebo pověsil..., ale téměř vůbec o kulturních, technických, vědeckých a ekonomických interakcích národů v uplynulém tisíciletí," uvedl Laudát.

Dodal, že otevřenost vůči demokratickým zemím není pro naši zemi a pro náš národ, nebezpečná. Nebezpečný by podle něj byl jakýkoli izolacionalismus a "falešné fangličkování." "Pokud to Klaus hlásá odlišně, ve skutečnosti říká, že Čechům nevěří, že by obstáli v mezinárodní konkurenci. Oni musí obstát. Budoucnost národa vychází z toho, že je sebevědomý, že má co nabídnout světu a že přijme a zakomponuje do svojí kultury a života z ciziny to, co považuje za vhodné, či nutné," tvrdí.

S exprezidentem proto nekompromisně zúčtoval. "Klaus a jeho příznivci současnému světu buď nerozumí, nebo rozumět nechtějí. Proto naší zemi, českému národu, nabízejí politiku minulosti. Vyrábějí protivníky tam, kde ve skutečnosti nejsou a o těch skutečných blahosklonně mlčí. Jejich recepty jsou nejen bezperspektivní, ale i nebezpečné. Můj návod je zcela opačný - národ sebevědomý, pracovitý, vzdělaný a otevřený vůči demoktratickému světu a nekompromisní vůči jakémukoli zlu kdekoli," uzavřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (70)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman a jeho poradci podpořili opatření proti koronaviru

04.04.2020 15:48 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman a jeho poradní tým vyslovili podle ministrů vnitra a obrany Jana Hamáčka …

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 12:00 Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Ruská ambasáda vyhrožuje: Demolice sochy Koněva nezůstane bez reakce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Ruské velvyslanectví se ostře ohradilo proti odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v…

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy