Koalice Spolu pro Moravu zahájila kampaň, ve volbách chce získat 10 procent

Vzdělání nebo péče o životní prostředí patří k prioritám koalice Spolu pro Moravu, která dnes zahájila kampaň před krajskými volbami na jižní Moravě. Lídrem je náměstek hejtmana Jan Vitula (TOP 09), na kandidátce jsou také zástupci Strany zelených, Idealistů, Moravského zemského hnutí a Liberálně ekologické strany. Cílíme na 10 procent hlasů, řekl dnes ČTK Vitula.

Jan Vitula
doporučujeme

Dvojkou na kandidátce je Jana Drápalová ze Strany zelených, dlouholetá starostka městské části Brno-Nový Lískovec. Zahájení kampaně se uskutečnilo právě v Novém Lískovci, v rozlehlém parku mezi panelovými domy, který Drápalová považuje za ukázku projektu prospěšného jak pro komunitu sídlištní čtvrti, tak pro životní prostředí.

Jako trojka kandiduje Tomáš Třetina (TOP 09), starosta Moravského Krumlova na Znojemsku, čtyřkou bude bývalý starosta Tišnova na Brněnsku Jan Schneider (Idealisté), na pátém místě figuruje místostarosta Brna-Židenic Petr Kunc (TOP 09). Podle Vituly má pět stran a hnutí řadu společných témat, zejména v sociální oblasti, školství a ochraně životního prostředí.

Volby před čtyřmi lety vyhrálo na jižní Moravě hnutí ANO s lídrem Bohumilem Šimkem, který se stal hejtmanem. Kandidátku hnutí ANO povede Šimek jako nestraník i letos. Současnou koalici tvoří ANO, ČSSD, Starostové pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. V opozici jsou KDU-ČSL, ODS, KSČM, SPD a Zelení s Piráty.

Jedničkou ČSSD bude na podzim hejtmanův náměstek Marek Šlapal, STAN povede kyjovský starosta František Lukl. Lídrem KDU-ČSL je starosta Velatic na Brněnsku Jan Grolich. ODS povede do voleb ředitel výzkumného centra CEITEC Jiří Nantl.

Jedničkou KSČM je předseda kontrolního výboru krajského zastupitelstva Stanislav Navrkal. Piráty povede předseda znojemského sdružení strany Lukáš Dubec, SPD krajský zastupitel Jan Hrnčíř a Trikolóru ředitel blanenské základní školy Pavel Nezval.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšší daně pro bohaté, navrhuje Schillerová. Pravicová opozice je striktně…

07.08.2020 17:13 Aktualizováno Piráti podporují snížení zdanění práce, zachovali by solidární přirážku vzhledem k nastavení…

Pavel Zeman měl žalobu ohledně Babiše podat, soudí právníci

07.08.2020 15:48 Právníci, které oslovila ČTK, míní, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman měl podat žalobu proti…

ČSSD nechce ve státním rozpočtu na rok 2021 škrty, priority naznačila i…

07.08.2020 12:06 Vládní sociální demokracie při koaličních jednáních o státním rozpočtu na příští rok nepodpoří…

Česko se chystá na návštěvu Pompea, budou krátkodobá dopravní omezení

07.08.2020 11:24 V souvislosti s návštěvou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nechystá česká policie žádná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama