Koalice Spolu pro Moravu zahájila kampaň, ve volbách chce získat 10 procent

Vzdělání nebo péče o životní prostředí patří k prioritám koalice Spolu pro Moravu, která dnes zahájila kampaň před krajskými volbami na jižní Moravě. Lídrem je náměstek hejtmana Jan Vitula (TOP 09), na kandidátce jsou také zástupci Strany zelených, Idealistů, Moravského zemského hnutí a Liberálně ekologické strany. Cílíme na 10 procent hlasů, řekl dnes ČTK Vitula.

Jan Vitula
doporučujeme

Dvojkou na kandidátce je Jana Drápalová ze Strany zelených, dlouholetá starostka městské části Brno-Nový Lískovec. Zahájení kampaně se uskutečnilo právě v Novém Lískovci, v rozlehlém parku mezi panelovými domy, který Drápalová považuje za ukázku projektu prospěšného jak pro komunitu sídlištní čtvrti, tak pro životní prostředí.

Jako trojka kandiduje Tomáš Třetina (TOP 09), starosta Moravského Krumlova na Znojemsku, čtyřkou bude bývalý starosta Tišnova na Brněnsku Jan Schneider (Idealisté), na pátém místě figuruje místostarosta Brna-Židenic Petr Kunc (TOP 09). Podle Vituly má pět stran a hnutí řadu společných témat, zejména v sociální oblasti, školství a ochraně životního prostředí.

Volby před čtyřmi lety vyhrálo na jižní Moravě hnutí ANO s lídrem Bohumilem Šimkem, který se stal hejtmanem. Kandidátku hnutí ANO povede Šimek jako nestraník i letos. Současnou koalici tvoří ANO, ČSSD, Starostové pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. V opozici jsou KDU-ČSL, ODS, KSČM, SPD a Zelení s Piráty.

Jedničkou ČSSD bude na podzim hejtmanův náměstek Marek Šlapal, STAN povede kyjovský starosta František Lukl. Lídrem KDU-ČSL je starosta Velatic na Brněnsku Jan Grolich. ODS povede do voleb ředitel výzkumného centra CEITEC Jiří Nantl.

Jedničkou KSČM je předseda kontrolního výboru krajského zastupitelstva Stanislav Navrkal. Piráty povede předseda znojemského sdružení strany Lukáš Dubec, SPD krajský zastupitel Jan Hrnčíř a Trikolóru ředitel blanenské základní školy Pavel Nezval.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Expolicista Robert Šlachta zakládá hnutí, chce do Sněmovny

26.01.2021 21:26 Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta…

Lídři KSČM a ANO o přesunu peněz zpět armádě dnes nejednali

26.01.2021 21:07 Komunisté s hnutím ANO dnes nejednali o přesunu deseti miliard korun z vládní rezervy do rozpočtu…

KOMENTÁŘ: Pane Hniličko, patříte na trestnou lavici a nic jiného než…

26.01.2021 20:29 KOMENTÁŘ – Morálně selhal a měl by zmizet z veřejného život. Absolutně nestačí, že Milan Hnilička,…

Sněmovna dnes odmítla omezenou legalizaci konopí

26.01.2021 19:49 Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama