Krizový štáb rozšířili zástupci některých opozičních stran, ODS a TOP 09 odmítly

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) rozšířili zástupci opozičních stran, které využily nabídku je nominovat. Na dotaz ČTK to po dnešním zasedání štábu řekl novinářům jeho předseda Jan Hamáček (ČSSD). Hamáčkovu nabídku z minulého týdne využili představitelé SPD, KSČM, KDU-ČSL a STAN, naopak občanští demokraté a TOP 09 se rozhodli své zástupce do štábu nevyslat. Štáb se dnes zabýval aktuálním vývojem epidemie covidu-19, očkováním i antigenními testy, řekl Hamáček.

Jan Hamáček

Vicepremiér Hamáček minulý týden ČTK řekl, že všechny opoziční strany dostaly nabídku, aby svého zástupce do štábu vyslaly. "Ty strany, které nominovaly svého zástupce, tak ho už ve štábu mají," uvedl dnes. Jedná se podle něj o poslance Zdeňka Ondráčka za KSČM, Radovana Vícha za SPD, Víta Kaňkovského za KDU-ČSL a libereckého hejtmana Martina Půtu (SLK) za Starosty a nezávislé.

ODS nabídku na vyslání zástupce do krizového štábu před týdnem odmítla. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy by neměl možnost fakticky nic ovlivnit. Podle Hamáčka nabídku nevyužila ani TOP 09.

Vláda letos podruhé aktivovala ÚKŠ kvůli vývoji koronavirové epidemie 21. září. Po jarní aktivaci štábu byli z opozičních kandidátů v ÚKŠ Kaňkovský, prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, senátor Martin Červíček (ODS) a ekonom Filip Matějka. Matějku tehdy společně nominovali Piráti a STAN, Šmuclera TOP 09, nynějšího hejtmana Královéhradeckého kraje Červíčka a Kaňkovského pak navrhly jejich strany.

Štáb se dnes zabýval situací kolem epidemie, která podle Hamáčka není dobrá. Projednával i antigenní testování a očkování. Hamáček v té souvislosti ocenil přístup hejtmanů, kteří se podle něj chovají konstruktivně. "Všichni jsou vedeni snahou, abychom ten systém nastavili tak, aby byl úspěšný," řekl.

Odběrovým místům podle Hamáčka aktuálně pomáhá 40 mobilních týmů hasičů a stejný počet týmů spadajících pod armádu. "Děláme maximum pro to, aby ta operace dobrovolného testování uspěla," uvedl. Podle Hamáčka je ambice navyšovat co nejrychleji testovací kapacity, pro které je zatím ale maximem 100.000 testů denně, z toho 60.000 antigenních. Závisí to ale i na personálu nemocnic. "Ten stále není v plných stavech, stále máme nemocné, navíc zdravotníci jsou vyčerpaní po té podzimní vlně," uvedl.

Předsedkyní KSČM bude europoslankyně Kateřina Konečná

23.10.2021 21:02 Aktualizováno Předsedkyní KSČM se dnes na mimořádném sjezdu na pražském Chodově stala europoslankyně Kateřina…

Zdravotní stav prezidenta Zemana se mírně zlepšil, uvedla ÚVN

22.10.2021 22:27 Aktualizováno Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se díky léčbě v posledních dvou dnech mírně zlepšil,…

Zemana navštívil v nemocnici Klaus, hovořili spolu 50 minut

22.10.2021 18:40 Bývalý prezident Václav Klaus navštívil ve čtvrtek současného prezident Miloše Zemana v Ústřední…

Policie dál stíhá exposlance Volného (Volný blok) a Roznera (SPD)

22.10.2021 17:07 Aktualizováno Policisté pokračují v trestním řízení s bývalými poslanci Lubomírem Volným (Volný blok) a…

Na Vítkově se po roce opět uskuteční oslavy vzniku republiky

22.10.2021 14:36 Na pražském Vítkově se opět po roce uskuteční slavnostní nástup k oslavě výročí vzniku…

SPD zrušilo kvůli propadu ve volbách pražskou buňku

22.10.2021 13:24 Předsednictvo SPD zrušilo svou pražskou organizaci kvůli nízkému volebnímu zisku hnutí v hlavním…

Fiala oponuje Babišovi: To, že Evropská rada nedospěla k řešení cen…

22.10.2021 11:59 Evropská rada nedospěla k žádnému řešení rostoucích cen energií, sdělil dnes ve vyjádření pro ČTK…

Nejedlý vrátil diplomatický pas na MZV, splnil Kulhánkovu lhůtu

22.10.2021 11:55 Prezidentův poradce Martin Nejedlý vrátil na ministerstvo zahraničí diplomatický pas. Vyhověl tak…

Babiš po debatě lídrů EU o cenách energií hovořil o velkém úspěchu

22.10.2021 10:48 O velkém úspěchu dnes ráno hovořil český premiér Andrej Babiš (ANO) poté, co Evropská rada v…

Řád Bílého lva měli letos obdržet Bohdalová a Remek

22.10.2021 10:09 Prezident Miloš Zeman se rozhodl udělit herečce Jiřině Bohdalové Řád bílého lva, uvádí dnešní Mladá…

Související:

Právě se děje

reklama