Michálek po hlasování zůstává místopředsedou Pirátů

Jakub Michálek dnes ustál hlasování členů Pirátské strany a zůstal jejím místopředsedou. Ani jedna ze tří volených možností - pro odvolání, proti odvolání a odročení rozhodnutí na lednové jednání celostátního fóra - nezískala nadpoloviční počet hlasů. Jednání tak skončilo bez usnesení. ČTK to potvrdila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková. Ve čtyřdenní internetové volbě se vyjádřilo 770 členů, což je 76 procent z celkového počtu 1008.

Jakub Michálek
doporučujeme

Hlasovat mohli členové pro všechny možnosti, žádnou, to znamená odevzdat prázdný lístek, nebo cokoli mezi tím. Hlasů proti Michálkově odvolání bylo 371 (48 procent), pro odvolání 294 (38 procent) a pro odročení 184 (24 procent). Aby se jedna z variant stala platnou, musela by získat 386 hlasů.

"Demokracie v naší straně funguje a rozhodnutí celostátního fóra bych v každém případě respektoval. Za projevenou důvěru děkuju a vážím si jí," napsal Michálek na svém facebooku, v němž také poděkoval za podporu. Hlasování se týkalo pouze jeho pozice místopředsedy, nikoli předsedy poslaneckého klubu.

Podnětem k hlasování byl příspěvek vedoucí personálního odboru Pirátů Jany Koláříkové na stranickém fóru, která minulý týden hovořila o Michálkově arogantním jednání a psychické šikaně podřízených. Europoslanec Mikuláš Peksa následně uvedl, že by rezignoval na funkci místopředsedy, pokud jím Michálek zůstane. Michálek v reakci uvedl, že nikoho nešikanoval, ale má vysoké nároky na výkon lidí. Peksa dnes večer na dotaz ČTK, zda rezignuje, napsal, že vyjádření dodá prostřednictvím pirátského fóra v úterý dopoledne.

"Nechci se teď vracet k nepravdivému obvinění, které mě zranilo, ani dezinformačním článkům, které ho provázely, ale celá kauza je pro mě a pro stranu příležitost, jak dál růst a pracovat na sobě. Takže udělám, co jsem slíbil a budu trénovat své empatické schopnosti. V předsednictvu jsme taky schválili kroky ke zlepšení podpory našim pracovníkům. Nyní chci pracovat na usmíření s lidmi, kteří tento podnět založili a vrátit pozornost zpět k našemu poslání," uvedl Michálek na facebooku.

V lednu v Ostravě strana na celostátním fóru zvolí nové vedení. Šéf pirátských poslanců Michálek už dříve oznámil, že na pozici místopředsedy znovu kandidovat nebude. Odůvodnil to tím, že jej práce ve Sněmovně naplňuje a plně vytěžuje. "Navíc chci dát příležitost mnoha nadějným zastupitelům, které máme," poznamenal na sociální síti.

O Michálkově odvolání z pozice místopředsedy strany hlasovali členové ve vnitrostranickém referendu i před dvěma lety. Za šéfa poslanců se tehdy postavily zhruba tři čtvrtiny hlasujících. Část straníků Michálkovi tehdy vyčítala, že z Nejvyššího správního soudu potají stáhl stížnost na sněmovní volby.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Stateční lidé naštěstí nevymřeli, díky, pane Rychetský. Babiš je…

30.11.2020 14:30 KOMENTÁŘ – Odvahu má zakódovanou v DNA. A neopouští jej ani ve funkci předsedy Ústavního soudu.…

"Hrozba pro Česko, služebníci Ruska." Opozice tepe Zemana a jeho okolí…

30.11.2020 14:19 Aktualizováno Úkoly prezidenta Miloše Zemana pro Bezpečnostní informační službu (BIS), o kterých dnes informoval…

ČSSD apeluje na Senát, aby upravil daňový balíček. Nižší daně prý Čechům…

30.11.2020 14:05 ČSSD opět vyzvala Senát, aby upravil daňový balíček. V aktuální podobě podle strany nepomůže Česku…

Vnitro navrhne rozpuštění či pozastavení 20 politických stran, mezi nimi i…

30.11.2020 13:46 Ministerstvo vnitra navrhne vládě, aby k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) zaslala návrh na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama