Ministr Petříček už nebude kandidovat do vedení ČSSD

Ministr zahraničí a místopředseda sociální demokracie Tomáš Petříček už nebude kandidovat do vedení strany. Chce se soustředit na Prahu a usilovat o předsednictví v pražské organizaci ČSSD. Uvedla to dnes Česká televize (ČT).

Tomáš Petříček
doporučujeme

"Jsem rozhodnut pomáhat prosazovat politiku sociální demokracie i do budoucna, ale už nebudu kandidovat do vedení sociální demokracie. Chci se totiž soustředit na Prahu. Budu se ucházet o předsedu pražské sociální demokracie," napsal Petříček ČT.

Petříček je místopředsedou ČSSD od loňského března. Volební sjezd strany se má konat příští rok v lednu. Pražští sociální demokraté, v jejichž čele stojí od ledna 2018 Petr Pavlík, mají nového předsedu organizace volit v prosinci.

ČSSD ve víkendových krajských volbách poprvé od roku 2004 nezvítězila ani v jednom kraji. Strana ztratila většinu zastupitelských mandátů. Proti volbám před čtyřmi lety přišla o 88 zastupitelů a bude jich mít 37. Předseda ČSSD Jan Hamáček v sobotu uvedl, že ho výsledky nepřekvapily a de facto kopírují průzkumy veřejného mínění. Vedení strany se vzdát nehodlá. "Nevidím důvod teď stranu nějak destabilizovat," uvedl. Odkázal na lednový sjezd, který rozhodne, v jakém složení ČSSD půjde k volbám do Sněmovny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu, daňové sazby mají být 15 a 23 procent

26.10.2020 18:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 17:24 Aktualizováno Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Babiš navrhl další uvolnění pravidel pro sestavování rozpočtů

26.10.2020 17:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl společně se záměrem zrušit superhrubou mzdu i další rozvolnění…

Piráti vyzvali vládu, aby umožnila Polkám interrupce v Česku

26.10.2020 17:07 Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama