ODS chce jednat o podpoře ekonomiky, navrhuje 15 tisíc pro zasažené koronavirovou krizí

Opoziční občanští demokraté chtějí jednat s menšinovou vládou hnutí ANO a ČSSD o ekonomických opatřeních v souvislosti s epidemií koronaviru. Navrhuje například 15.000 korun podpory všem postiženým krizí, na twitteru to oznámil předseda ODS Petr Fiala. Vláda bude o podpoře zaměstnanosti jednat dnes odpoledne, probere návrhy směřující k zaměstnancům z dílny ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a návrhy ministerstva průmyslu a obchodu pro živnostníky a firmy.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Petr Fiala
doporučujeme

"Vláda musí říkat pravdu a mít jasný plán pro budoucnost. Lidé mají strach, z čeho zaplatí nájem, nebo hypotéku. Proto chceme zavést rychlou pomoc všem, například 15.000 korun podpory pro všechny postižené současnou krizí. O ekonomických opatření chceme jednat s vládou," uvedl Fiala. Podle harmonogramu, který vláda nastavila s opozicí na první schůzce v úterý, by předsedové stran měli s premiérem Andrejem Babišem jednat videokonferencí příští úterý.

Jednorázový příspěvek kolem 15.000 korun by měl podle předsedy poslaneckého klubu ODS náležet lidem, kteří neplatí solidární daň, mají tedy měsíční příjem nižší než zhruba 113.000 korun. Živnostníkům ODS navrhuje pomoct jednorázovým příspěvkem 30.000 korun. Chce také, aby do konce roku fyzické ani právnické osoby nemusely splácet půjčky.

Počátkem týdne ODS zveřejnila soubor opatření na podporu ekonomiky v době postižení krizí, navrhuje například odložení plateb povinných odvodů nebo dočasný zákaz vyvádění dividend do zahraničí. Návrh s dividendami označil Babiš po schůzce za vhodný k úvaze. V úterý ODS dál navrhovala například zkrácení lhůty pro vrácení přeplatků DPH státem nebo odklad zavedení závěrečných vln EET. ODS také žádá, aby stát převzal od firem vyplácení nemocenské lidem, kteří se dostali do karantény.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dělám vše pro odvolání Filipa z prestižní pozice ve Sněmovně, říká pro EZ…

29.05.2020 22:17 Aktualizováno ROZHOVOR - Zahájila kampaň za jeho odvolání. Pro šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou je…

NSS rozhodl ve prospěch Nečasové v případu darovací daně

29.05.2020 19:03 Nejvyšší správní soud (NSS) i potřetí rozhodl ve prospěch Jany Nečasové (Nagyové), manželky…

Babiš s Matovičem proberou plány EU na pomoc s koronakrizí

29.05.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) bude ve středu se svým novým slovenským protějškem Igorem Matovičem …

Exprezident Klaus kritizuje finanční krizový plán Evropské komise

29.05.2020 17:44 Bývalý prezident Václav Klaus a jeho institut vyzvali vládu, aby nedovolila přijetí plánu Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy