ODS potěšil interní průzkum hnutí ANO. Jermanové přisuzuje porážku ve volbách

S blížícími se krajskými volbami se objevují první průzkumy. Ve Středočeském kraji by podle jednoho z nich mohlo hnutí ANO přijít o post hejtmana, který zastává Jaroslava Pokorná Jermanová.

Jaroslava Pokorná Jermanová
doporučujeme

Zatímco průzkum společnosti Kantar TNS přisoudil hnutí ANO ve Středočeském kraji volební potenciál 29 a půl procenta, podle interního průzkumu vládní formace, o němž informoval deník Právo, by kandidátka kolem hejmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové získala jen 13 procent a skončila až na čtvrtém místě.

Informace dorazila také do tábora opoziční ODS, jejíž kandidátku ve středních Čechách vede místopředseda strany a starosta Líbeznic Martin Kupka. „Vypadá to, že kampaň ANO s heslem ‚Ukázaná platí‘ moc nefunguje, protože když se ukázalo, co ‚umí‘ hejtmanka Pokorná Jermanová, preference jdou ke dnu,“ uvedla strana na twitteru.

Jermanovou v poslední době kritizoval i předseda hnutí Andrej Babiš. Nelíbilo se mu, že hejtmanka podala trestní oznámení na záchranářku, která si stěžovala. Stranickou kolegyni usměrňoval také poté, co její manžel na sociální síti slovně zaútočil na kandidáty ODS.

„Nemyslím si, že čísla z Kantaru CZ odpovídají realitě, spíš mi to přijde jako snaha ukonejšit naše voliče, že k volbám jít nemusí, protože to ANO má v kapse. Tak to ale není, naše čísla jsou jiná,“ řekl Babiš deníku Právo.

Podle průzkumu volebního potenciálu Kantaru by za hnutím ANO zaostali druzí Piráti s 19 procenty, třetí občanští demokraté s 15 procenty i Starostové a nezávislí s podporou KDU-ČSL se 14,5 procenty.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnská primátorka Vaňková má covid-19

25.09.2020 19:36 Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je…

Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací

25.09.2020 17:35 Český premiér Andrej Babiš v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě…

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Václav Krása je v karanténě, přerušil volební kampaň do Senátu

25.09.2020 16:19 Kandidát do Senátu Václav Krása (za Trikolóru) je v karanténě kvůli kontaktu s osobou nakaženou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama