Piráti jsou spokojeni se svým posílením v Senátu

Piráti jsou po volbách do Senátu spokojeni s rozšířením počtu svých zástupců o Adélu Šípovou a také s úspěchem dalších kandidátů, které ve druhém kole veřejně podporovali, řekla dnes novinářům místopředsedkyně strany Olga Richterová. Za Piráty v Senátu působí ještě Lukáš Wagenknecht. Před rozhodováním o předsedovi horní komory chtějí pirátští zástupci počkat na návrhy kandidátů, které předloží silné kluby.

Olga Richterová
doporučujeme

Advokátka Adéla Šípová kandidovala za Piráty ve volebním obvodu Kladno a ve druhém kolem porazila s více než 67 procenty hlasů Petra Bendla z ODS. Ve funkci se chce věnovat zejména tématu řešení dluhových pastí, ochraně životního prostředí a transparentnosti při nakládání s veřejnými prostředky.

Při působení v horní komoře Parlamentu se přidá do senátorského Klubu pro liberální demokracii vedený dalším dnes úspěšným kandidátem Václavem Láskou (SEN 21). V něm působí i další pirátský senátor Wagenknecht. Šípová také uvedla, že chce brzy dokončit svůj vstup do Pirátské strany.

Richterová při hodnocení voleb ocenila úspěchy kandidátů dalších stran, které Piráti před druhým koleb veřejně podpořili. Mezi ně zařadila Davida Smoljaka (STAN), Václava Lásku, Tomáše Goláně (oba SEN21), Jana Grulicha (TOP 09), Jana Sobotku (za STAN). "Těším se na spolupráci s nimi," dodala Richterová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

25.10.2020 22:02 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Na schůzce v zavřené restauraci byl údajně i náměstek VZP Šmehlík. Ten to…

25.10.2020 19:29 Aktualizováno Dalším účastníkem středeční noční schůzky v uzavřené restauraci na Vyšehradě, kde se sešli ministr…

Babiš navrhne úpravu daně z příjmů na 15 a 23 procent

25.10.2020 15:24 Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne jako poslanec do úterka snížení daně z příjmů zaměstnancům na 15…

Česko žádný rozpočet nemá, míní ekonom

25.10.2020 14:37 Česká republika podle ekonoma Mojmíra Hampla v současné době žádný rozpočet nemá. To, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama