Porostou v ČR daně? Senát o sporném balíčku rozhodne zřejmě do Mikuláše

Senát o vládním návrhu na zvýšení daní rozhodne pravděpodobně do Mikuláše. Daňový balíček musí spolu se zvýšením rodičovské projednat před 8. prosincem. Vyplývá to z informací na webu horní komory. Termín její schůze stanoví senátní organizační výbor ve čtvrtek.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Senát ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Očekává se, že Senát vládní změny v daních odmítne, neboť na rozdíl od Sněmovny v něm má většinu opozice, která zvýšení daní kritizuje. Pravice chce navíc u Ústavního soudu napadnout způsob, jakým koalice ANO a ČSSD za pomoci KSČM změny schválila.

Vláda v dolní komoře prosadila zvýšení spotřební daně na tabákové výrobky i lihoviny od příštího roku. Z tisícikoruny na dvojnásobek se má zvýšit také poplatek za vklad do katastru nemovitostí. Sněmovna uložila pojišťovnám zdanit část technických rezerv, které navíc mají být nově daňově uznatelné jen v menší míře.

Shoda mezi parlamentními stranami panuje naopak na zvýšení rodičovského příspěvku, jehož základní výše má od příštího roku vzrůst o 80.000 korun na 300.000 korun. Předmětem sporů mezi koalicí a opozicí bylo jen to, že ne všechny rodiny budou mít nárok na vyšší rodičovskou.

Schválení v Senátu by se mohla dočkat také novela veterinárního zákona, která má zpřísnit pravidla pro chov psů. Jejich majitelé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat před odevzdáním novému majiteli. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na Rusko. Šíří dezinformace, chce rozštěpit Západ, varuje šéf BIS

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na šíření lživých informací je třeba podle ředitele BIS Michala Koudelky reagovat rychlým…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Lidovci si příští rok v Praze zvolí nového předsedu

13.12.2019 17:56 Celostátní konference KDU-ČSL, jež je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy, dnes potvrdila…

Válková ombudsmankou? Opozice ztrhala Zemanův návrh

13.12.2019 17:06 Předsedové opozičních stran se příliš neztotožňují s návrhem prezidenta Miloše Zemana, aby se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama