Poslanecká sněmovna by měla mít v rozpočtu 1,5 miliardy korun

Rozpočet Poslanecké sněmovny by se měl v příštím roce zvýšit proti letošní schválené částce o 63 milionů korun na 1501,9 milionu korun. Upravený návrh základních ukazatelů rozpočtu dnes schválil sněmovní rozpočtový výbor.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

S původním návrhem s výdaji 1523 milionů nesouhlasilo ministerstvo financí, kterému se nelíbil požadovaný objem peněz na platy zaměstnanců sněmovní kanceláře. Pro návrh základních ukazatelů rozpočtu hlasovalo všech devět přítomných poslanců.

Nynější návrh výdajů už je výsledkem jednání s ministerstvem financí, uvedl sněmovní kancléř Jan Morávek. Požadavek na vyšší růst objemu peněz na platy zaměstnanců již dříve zdůvodňoval mimo jiné analýzou srovnávající platy v jiných institucích. Po dohodě s MF se objem peněz na platy zaměstnanců zvýší o deset milionů korun a peněz na související příslušenství o 3,58 milionu korun.

Částka určená na odchodné poslanců se kvůli letošním říjnovým volbám zvyšuje v návrhu téměř o 64 milionů korun. Sněmovna naproti tomu plánuje šetřit například na nákupech kancelářského materiálu, programového vybavení nebo drobného dlouhodobého majetku. Například plánované výdaje na nákup drobného hmotného dlouhodobého majetku se mají snížit téměř o 18 milionů korun.

Podle zákona o rozpočtových pravidlech schvaluje sněmovní rozpočtový výbor návrhy základních údajů rozpočtů sedmi chráněných kapitol. Čas na to má do 20. června. Jde o rozpočty Hradu, Sněmovny, Senátu, Nejvyššího kontrolního úřadu, Ústavního soudu, ombudsmana a Úřadu Národní rozpočtové rady. Pokud je schválí, vláda je beze změny zapracuje do celkového návrhu státního rozpočtu na příští rok, který do konce září předkládá Sněmovně.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 09:22 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Pražský hrad bude před summitem NATO nasvícen modrou barvou

11.06.2021 17:12 Pražský hrad bude v neděli, v předvečer konání summitu NATO, nasvícen modrou barvou symbolizující…

Stát plánuje pro neziskovky na rok 2022 dotace 8,5 miliardy

11.06.2021 16:36 Stát plánuje v příštím roce poskytnout neziskovým organizacím na prospěšné projekty 8,49 miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama