Překvapivá kritika: Novotný svým vystoupením v televizi Rusku pomohl?

Starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný rozdmýchal rozhovorem živě vysílaným v ruské televizi pořádné vášně. Velká část lidí jeho upřímnost a otevřenost oceňuje, najdou se ale i kritici, podle kterých mohou mít jeho slova opačný efekt.

Přidejte svůj názor 199 komentářů

Pavel Novotný
doporučujeme

Novotný se chystá ve své městské části vybudovat pomník vlasovcům za jejich podíl na osvobozování Prahy na konci druhé světové války. Tím se ale dostal do hledáčku Ruska, kterému se tato iniciativa nelíbí.

Sám starosta je ale vůči ruskému názoru imunní a ve své podstatě ho ani nezajímá. Tvrdí, že o pomníku rozhodnou obyvatelé městské části, a do Ruska se rozhodl poslat dopis, v němž mimo jiné uvedl, že jde o věc českých občanů.

Na základě této revolty, z ruského pohledu, byl pozván do živého vysílání v televizi Россия 1, kde se Rusům vysmál. "My se tady tomu v Česku normálně smějeme. Podle našeho názoru melete naprosté nesmysly. Nikoho váš názor v Česku nezajímá, protože je zkreslený," řekl mimo jiné. Některé aktéry navíc označil za opilé a zfetované.

Ačkoliv jeho otevřenost sklidila napříč Českem kladné přijetí, najdou i kritici, a to jak z řad veřejnosti, tak z úředních míst. Například člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov není z jeho vystupování příliš nadšený.

"Taky jsem přesvědčen, že Pavel Novotný sehrál roli užitečného idiota, aby Ruská státní televize předvedla milionům svých diváků, jak vypadají, mluví a chovají se politici po třiceti letech, co nás Rusové předali Američanům. Putin si doma může přičíst body," napsal.

Dodal, že se nechce strefovat do poslanecké iniciativy s dopisem kongresu US, ale jde prý o ukázku geniální informační operace, se kterou ani BIS, ani algoritmy sociálních sítí nic nesvedou. "Jak je vidět, nemusí se pracovat s dezinformaci, stačí reálnou skutečnost zarámovat do "správného" kontextu," dodal na faceboku.

Loading...
Vstupte do diskuze (199)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš a Havlíček připustili vstup státu do firem v problémech, opozice…

04.04.2020 20:55 Stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie…

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 20:05 Aktualizováno Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Zeman a jeho poradci podpořili opatření proti koronaviru

04.04.2020 15:48 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman a jeho poradní tým vyslovili podle ministrů vnitra a obrany Jana Hamáčka …

Ruská ambasáda vyhrožuje: Demolice sochy Koněva nezůstane bez reakce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Ruské velvyslanectví se ostře ohradilo proti odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy