Premiér Babiš se setká v úterý s prezidentem Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v úterý v podvečer setká s prezidentem Milošem Zemanem. Na pravidelné schůzce na zámku v Lánech na Kladensku by měli debatovat o záležitostech kolem epidemie koronaviru. O schůzce dnes Babiš informoval v rozhlasové stanici Frekvence 1. Následně ji avizoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman a Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš se obvykle schází se Zemanem každý měsíc. "Budeme řešit ty věci, které jsou nyní na stole," řekl premiér. Podotkl, že nyní už se s prezidentem delší dobu neviděli. Naposledy byl Babiš za prezidentem 20. března. Tehdy ocenil Zemanovy kontakty v Číně, když podle ministerského předsedy pomohly dostat do Česka v době epidemie koronaviru ochranné zdravotnické pomůcky.

V rozhovoru s rozhlasovou stanicí se mluvilo také o zabijačce, která se uskutečnila před týdnem u prezidentova kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Babiš ji pokládá za velice nepatřičnou. "Jasně tam došlo k porušení hygienickým norem a já myslím, že hygiena to nějak vyšetřuje. Nevím, proč to dělají, samozřejmě kritika je oprávněná," uvedl Babiš. Zeman se už dřív Mynáře zastal. K zabijačce uvedl, že prase by jinak pošlo hlady.

Policie zabijačku vyhodnotila jako přestupek kvůli porušení zákazu shromažďování povoleného počtu lidí. Věc policisté předali krajským hygienikům ve Zlíně, kteří mohou rozhodnout o případném postihu. Mynář je přesvědčen o tom, že při domácí zabijačce prasete dodržel předpisy platné ve stavu nouze. Odmítl, že by pořádal zabijačku s hostinou, šlo podle něj o sanitární porážku prasete a rozporcování. Testy na koronavirus, které účastníci porážky absolvovali, si podle něj koupila jeho lékařka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ODS nabízí Babišovi pomoc se zrušením superhrubé mzdy, TOP 09 upozornila…

04.08.2020 12:19 Zrušením superhrubé mzdy a zavedením patnáctiprocentní daně z příjmů by rozpočet podle výpočtů ODS…

ČSSD chce zrušit superhrubou mzdu. Výpadek v rozpočtu vyřeší bankovní daň,…

04.08.2020 11:12 Koaliční ČSSD chce zrušit superhrubou mzdu, ale současně se musí vyřešit příjmová strana rozpočtu,…

Babiš má nadále rozhodující vliv na Agrofert, píše nejvyšší žalobce

04.08.2020 10:09 Aktualizováno Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) konstatovalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) má nadále…

Jak zastavit nezákonné exekuce? Jsou jich desítky tisíc, soudy postupují…

03.08.2020 15:33 Do konce roku by mělo ministerstvo spravedlnosti vypracovat pro soudy doporučené postupy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama