Pro Piráty nadprůměrný výsledek, stabilně rosteme, říká pro EZ Richterová

Pirátská strana se v krajských volbách umístila na druhém místě, není tedy divu, že její představitelé byli spokojeni. Místopředsedkyně strany Olga Richterová v rozhovoru pro EuroZprávy.cz zhodnotila výsledky.

Olga Richterová
doporučujeme

Ve štábu Pirátské strany dnes panovala po sečtení hlasů z naprosté většiny volebních okrsků dobrá nálada. Předseda Ivan Bartoš si na tiskové konferenci k výsledkům pochvaloval, že se podařilo splnit cíl – získat alespoň 100 mandátů v krajských zastupitelstvech.

„My jsme rádi, máme přes 100 krajských zastupitelů, jak jsme cílili,“ souhlasně přikyvovala v rozhovoru pro EuroZprávy.cz místopředsedkyně Olga Richterová. Celostátně strana získala přes 12 procent hlasů a umístila se na druhém místě za vládním hnutím ANO.

Richterová to považuje za úspěch. „Mám radost z toho, že tu podporu máme stabilní, stabilně rosteme a budeme mít šanci propojovat všechny úrovně politiky, měnit budoucnost nejenom našich obcí, nejenom měnit zákony v Parlamentu, ale i se účastnit na krajích,“ konstatovala.

Ačkoliv ve štábu v centru Prahy zaznívaly otázky na možnou spolupráci s některou z ostatních stran v parlamentních volbách v příštím roce, nejčastěji se mluví o hnutí STAN, výsledky voleb ukazují, že se Piráti sami za sebe etablovali na všech úrovních celostátní politiky.

Poslankyně ale na jednom konkrétním příkladu z Olomouckého kraje připomněla, že i spolupráce může být správnou cestou. „My jsme šli ve většině krajů, konkrétně ve dvanácti, samostatně, koalici testujeme v jednom kraji, ten výsledek tam byl velmi pěkný, takže vidíme, že to funguje,“ uvedla pro EuroZprávy.cz.

„Současně jsme rádi za tu stabilní podporu a za to, že v krajích, kde odvedli skvělou kampaň a mají velmi kvalitní lidi, tak se to odrazilo i na nadprůměrných volebních výsledcích,“ dodala Richterová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda potvrdila opatření omezující setkávání, upravila i pravidla pro…

12.04.2021 22:18 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) dnes potvrdila sobotní mimořádné…

Další kulturní instituce žádají Babiše, ať nemění ministra kultury

12.04.2021 20:22 Aktualizováno Další instituce se přidaly k apelu na premiéra Andreje Babiše (ANO), aby nečinil změny na postu…

Piráti a STAN by podle modelu předběhli ANO o šest procent

12.04.2021 19:02 Sněmovní volby by v březnu vyhrála koalice Pirátů a STAN se ziskem 28,5 procenta hlasů. Druhému ANO…

Vláda opět rozšířila odpuštění DPH u nákupu respirátorů

12.04.2021 18:12 Aktualizováno Vláda dnes rozšířila odpuštění daně z přidané hodnoty (DPH) při nákupu respirátorů, testů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama