Pro Piráty nadprůměrný výsledek, stabilně rosteme, říká pro EZ Richterová

Pirátská strana se v krajských volbách umístila na druhém místě, není tedy divu, že její představitelé byli spokojeni. Místopředsedkyně strany Olga Richterová v rozhovoru pro EuroZprávy.cz zhodnotila výsledky.

Olga Richterová
doporučujeme

Ve štábu Pirátské strany dnes panovala po sečtení hlasů z naprosté většiny volebních okrsků dobrá nálada. Předseda Ivan Bartoš si na tiskové konferenci k výsledkům pochvaloval, že se podařilo splnit cíl – získat alespoň 100 mandátů v krajských zastupitelstvech.

„My jsme rádi, máme přes 100 krajských zastupitelů, jak jsme cílili,“ souhlasně přikyvovala v rozhovoru pro EuroZprávy.cz místopředsedkyně Olga Richterová. Celostátně strana získala přes 12 procent hlasů a umístila se na druhém místě za vládním hnutím ANO.

Richterová to považuje za úspěch. „Mám radost z toho, že tu podporu máme stabilní, stabilně rosteme a budeme mít šanci propojovat všechny úrovně politiky, měnit budoucnost nejenom našich obcí, nejenom měnit zákony v Parlamentu, ale i se účastnit na krajích,“ konstatovala.

Ačkoliv ve štábu v centru Prahy zaznívaly otázky na možnou spolupráci s některou z ostatních stran v parlamentních volbách v příštím roce, nejčastěji se mluví o hnutí STAN, výsledky voleb ukazují, že se Piráti sami za sebe etablovali na všech úrovních celostátní politiky.

Poslankyně ale na jednom konkrétním příkladu z Olomouckého kraje připomněla, že i spolupráce může být správnou cestou. „My jsme šli ve většině krajů, konkrétně ve dvanácti, samostatně, koalici testujeme v jednom kraji, ten výsledek tam byl velmi pěkný, takže vidíme, že to funguje,“ uvedla pro EuroZprávy.cz.

„Současně jsme rádi za tu stabilní podporu a za to, že v krajích, kde odvedli skvělou kampaň a mají velmi kvalitní lidi, tak se to odrazilo i na nadprůměrných volebních výsledcích,“ dodala Richterová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci navrhují zvýšit prodloužené ošetřovné až na 80 procent

21.10.2020 11:17 Poslanci navrhují zvýšit ošetřovné o deset, 15 nebo i o 20 procentních bodů až na 80 procent…

Sněmovní komise poděkovala BIS i Koudelkovi za odvedenou práci

21.10.2020 10:46 Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) poděkovala dnes v…

Jan Hamáček má koronavirus

21.10.2020 10:27 Aktualizováno Vicepremiér Jan Hamáček se nakazil koronavirem. Nechal se otestovat po setkání s ministrem…

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama