Sjezd Pirátů. Obhájí Bartoš svůj post? Stranu chce dostat do vlády

Předseda Pirátů Ivan Bartoš, který dnes na celostátním fóru Pirátů v Ostravě obhajuje svůj post, by si v podzimních krajských volbách přál alespoň desetinásobný zisk mandátů proti nynějším devíti krajským zastupitelům. Po sněmovních volbách v roce 2021 chce, aby Piráti byli ve vládě. Uvedl to ve svém kandidátském projevu.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Ivan Bartoš
doporučujeme

V minulých krajských volbách Piráti získali devět krajských zastupitelů. "Já si myslím, že bychom to v těch krajských volbách měli zdesetinásobit, to znamená mířit k hranici 100 krajských zastupitelů," řekl Ivan Bartoš.

Podle něj Česká pirátská strana musí posílit ve třech krajích, kde už zastupitele má, a zároveň získat zastupitele i ve všech dalších regionech. "My teď vedeme tři největší města v České republice - Ostravu, Brno a Prahu - tam se soustředíme na ty zásadní otázky transparentnosti, ale řešíme školství, bydlení, dopravu, ekologii. Toto know-how musíme v následujícím roce a po volbách přenést i na jednotlivé krajské posádky na úrovni krajů a na politiku v nich," řekl Bartoš.

Za jasný cíl nového předsednictva považuje dostat Pirátskou stranu do vlády po sněmovních volbách, které by se měly konat příští rok na podzim. "My v těch volbách chceme uspět a v souladu se schválenou strategií být ve vládě, v budoucí vládě této země. Je to jasný cíl podílet se na exekutivě," řekl Bartoš.

V projevu rovněž zdůraznil nutnost pokračovat ve Sněmovně v roli konstruktivní opozice, ale poukazoval i na potřebu zaměřit se na zvyšování kompetencí členů strany. "Pirátská strana roste a s ní musí růst i osobnosti našich stávajících i budoucích politiků a zároveň schopnosti udržet si v Pirátech tu dobrou a přátelskou tvůrčí atmosféru. Chtěl bych tento bod nejvíce akcentovat, protože je naším cílem mít kvalitní a kompetentní pirátské kandidáty na všech úrovních české politiky a já se o to budu maximálně snažit," doplnil Bartoš.

Piráti si dnes zvolí na jednání celostátního fóra v Ostravě nové vedení. Předsednickou funkci obhajuje právě Bartoš, kromě něj kandidují místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík. Bartoš byl předsedou strany mezi říjnem 2009 a červnem 2013, následně krátce mezi zářím 2013 a červnem 2014 a poté od dubna 2016.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (†72)

20.01.2020 22:02 Aktualizováno Ve věku 72 let zemřel předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera, člen ODS a…

Ministr dopravy Kremlík končí, vaz mu zlomil e-shop na dálniční známky

20.01.2020 21:59 Aktualizováno Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) po tři čtvrtě roce končí ve funkci. Jeho odvolání dnes…

Chcete vyjádřit soustrast k úmrtí Kubery? Vznikají první pietní místa

20.01.2020 20:43 Aktualizováno Lidé mohou soustrast k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) vyjádřit zápisem do kondolenční…

Havlíček bude ministrem průmyslu i dopravy. Odborníci to chápou, vidí však…

20.01.2020 20:02 Spojení ministerstev dopravy a průmyslu může dávat smysl, problémem však je, že agenda obou úřadů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama