Sjezd Pirátů. Obhájí Bartoš svůj post? Stranu chce dostat do vlády

Předseda Pirátů Ivan Bartoš, který dnes na celostátním fóru Pirátů v Ostravě obhajuje svůj post, by si v podzimních krajských volbách přál alespoň desetinásobný zisk mandátů proti nynějším devíti krajským zastupitelům. Po sněmovních volbách v roce 2021 chce, aby Piráti byli ve vládě. Uvedl to ve svém kandidátském projevu.

Ivan Bartoš
doporučujeme

V minulých krajských volbách Piráti získali devět krajských zastupitelů. "Já si myslím, že bychom to v těch krajských volbách měli zdesetinásobit, to znamená mířit k hranici 100 krajských zastupitelů," řekl Ivan Bartoš.

Podle něj Česká pirátská strana musí posílit ve třech krajích, kde už zastupitele má, a zároveň získat zastupitele i ve všech dalších regionech. "My teď vedeme tři největší města v České republice - Ostravu, Brno a Prahu - tam se soustředíme na ty zásadní otázky transparentnosti, ale řešíme školství, bydlení, dopravu, ekologii. Toto know-how musíme v následujícím roce a po volbách přenést i na jednotlivé krajské posádky na úrovni krajů a na politiku v nich," řekl Bartoš.

Za jasný cíl nového předsednictva považuje dostat Pirátskou stranu do vlády po sněmovních volbách, které by se měly konat příští rok na podzim. "My v těch volbách chceme uspět a v souladu se schválenou strategií být ve vládě, v budoucí vládě této země. Je to jasný cíl podílet se na exekutivě," řekl Bartoš.

V projevu rovněž zdůraznil nutnost pokračovat ve Sněmovně v roli konstruktivní opozice, ale poukazoval i na potřebu zaměřit se na zvyšování kompetencí členů strany. "Pirátská strana roste a s ní musí růst i osobnosti našich stávajících i budoucích politiků a zároveň schopnosti udržet si v Pirátech tu dobrou a přátelskou tvůrčí atmosféru. Chtěl bych tento bod nejvíce akcentovat, protože je naším cílem mít kvalitní a kompetentní pirátské kandidáty na všech úrovních české politiky a já se o to budu maximálně snažit," doplnil Bartoš.

Piráti si dnes zvolí na jednání celostátního fóra v Ostravě nové vedení. Předsednickou funkci obhajuje právě Bartoš, kromě něj kandidují místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík. Bartoš byl předsedou strany mezi říjnem 2009 a červnem 2013, následně krátce mezi zářím 2013 a červnem 2014 a poté od dubna 2016.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 16:02 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama