Dostála Babišova vláda svým slibům? Analýza ukázala, že se jí příliš nedaří

Vláda Andreje Babiše se 27. června 2018 usnesla na svém programovém prohlášení. Otázkou ale zůstává, zda menšinový kabinet ANO a ČSSD tolerovaný KSČM skutečně dostál svým slibům? Zatím se zdá, že nikoliv.

Prezident Miloš Zeman jmenoval novou vládu premiéra Andreje Babiše v roce 2018
doporučujeme

Nelze vyloučit, že se mnohým budou některé závazky současné vlády zdát nerealizované. Jiní zase mohou mít pocit, že se plní pouze průběžně. Tak jako tak je ale určitě dobré si udělat jistý přehled, a to pomocí tvrdých dat a poctivé analýzy. 

Ta byla aktualizovaná k 4. listopadu 2019 a momentálně se chystá její opětovná aktualizace v srpnu 2020, přičemž k dalšímu obnovování bude docházet i nadále. I proto jsou také možné změny, které nemusí být v textu neprodleně zapracovány. Informoval o tom server demagog.cz

Podle informací to momentálně vypadá, že současná vláda ze svých 50 slibů splnila pouze sedm, a to bytovou výstavbu, daně nadnárodních korporací, e-recepty, zrušení karenční lhůty, zákon o vojenském zpravodajství, zvýšení důchodů a rodičovského příspěvku. 

Naopak porušené sliby připadají na analýzu IT odpadů, nový zákon o odpadech, privatizaci a zákon o bydlení. Co se týče zatím nerealizovaných závazků, tak mezi ty spadají například zrušená superhrubá mzda, posílení zastoupení v EU, depolitizace státní správy či celostátní referendum.

Mezi průběžně realizovatelné patří takzvané digitální Česko, elektronický dálniční kupon, nové dálnice, peníze ve školství, podpora zemědělců, online platby u státních institucí atd. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček ve vládě skončí. Ministerstvo asi opět povede Zaorálek

11.04.2021 22:02 Aktualizováno Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na dnešní večerní schůzce s předsedou strany a…

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Babiš kritizuje skupinu MeSES: Dává svá doporučení pozdě, jsou potřeba…

11.04.2021 18:44 Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dává svá doporučení ministru zdravotnictví pozdě…

Češi ohodnotili politiky: Babiš a Zeman propadli, boj proti koronaviru…

11.04.2021 17:16 Z politiků si v boji proti koronaviru podle průzkumu agentury Kantar CZ vedl nejlépe bývalý ministr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama