Sněmovna by měla odpoledne debatovat o koronaviru

Opozice prosadila na dnešní odpoledne sněmovní debatu o vývoji epidemie nového koronaviru. Návrh podpořili i poslanci vládní ČSSD a KSČM, která kabinet ANO a sociálních demokratů v dolní komoře toleruje. Poslanci ANO se hlasování zdrželi. V úterý opoziční strany s obdobnými požadavky neuspěly.

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

Poslanci se s ohledem na rekordní počty případů nemoci covid-19 i dnes sešli v polovičním počtu. V souladu s vládními opatřeními používali roušky.

Sněmovna by měla na návrh Pirátů, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN zkontrolovat plnění úkolů, které uložila vládě v červnu po první vlně epidemie. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek už v úterý uvedl, že kabinet měl předložit do začátku září zprávu o řešeních a plánovaných opatřeních, což se nestalo.

Po debatě o epidemii koronaviru by měla projednat předlohu ODS, která by dočasně zvýšila daňové zvýhodnění pro soukromé dárce. Základ daně by si mohli lidé a firmy přispívající na dobročinnost snížit až o 30 procent. Sněmovna naopak odmítla zařadit na dnešní odpoledne jiné návrhy ODS, které by malým firmám a živnostníkům prodloužily do konce roku úlevy v sociálních odvodech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nevyloučil opětovný nouzový stav

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu…

Vystrčil žádal o koordinaci ústavních činitelů k Bělorusku

18.09.2020 20:26 Kancléř prezidenta Vratislav Mynář obvinil předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS), že v době…

Babiš se podle opozice pro svolání krizového štábu rozhodl pozdě

18.09.2020 20:01 Aktualizováno Opoziční strany kritizují fakt, že se premiér Andrej Babiš (ANO) až po týdnech výzev rozhodl…

Petříček: Partneři z EU mají podporu ČR ve sporu s Tureckem

18.09.2020 19:43 Česko vyjadřuje podporu partnerům z Evropské unie ve sporu Řecka a Turecka o průzkum možných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama