Toman se po koronaviru vrátil do úřadu, Hamáček je nadále v izolaci

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) se po více než dvou týdnech vrátil do úřadu, dříve měl pozitivní testy na koronavirus. ČTK to dnes sdělil mluvčí resortu Vojtěch Bílý. Toman se podle něj cítí dobře. Po ministrově pozitivním výsledku šlo vedení ČSSD do dobrovolné karantény, následně testy virus potvrdily i u vicepremiéra Jana Hamáčka. Toman byl prvním českým ministrem, u kterého se virus potvrdil.

Miroslav Toman
doporučujeme

"Cítí se dobře, chod resortu po dobu karantény řídil z domova. Účastnil se aktivně i všech jednání vlády přes videokonferenci, karanténa neměla vliv na předkládání našich materiálů, například v pondělí vláda schválila čtyři naše důležité materiály," uvedl mluvčí.

Na ministerstvu jsou podle něj nadále zvýšená hygienická opatření, většina jednání je prostřednictvím videokonference. "Povinné je nošení roušek, u vstupu máme instalované termokamery, které měří teplotu všem příchozím osobám, je zavedena v maximální míře práce z domova," dodal.

Pozitivně testovaný byl předminulý týden i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, který je stále v domácí izolaci. Zatím není jasné, jak dlouho bude muset v karanténě ještě zůstat.

Karanténu už dříve podstoupili také místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě také tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

BIS nemůže ani prezidentovi vše sdělovat. Zeman nepochopil, k čemu slouží,…

04.12.2020 22:04 Aktualizováno ROZHOVOR – Otevřeně tvrdí, že kontrarozvědka nemusí ani hlavě státu sdělovat úplně všechny…

Sněmovna schválila pravidla očkování proti covidu. Bude zdarma a dobrovolné

04.12.2020 22:01 Aktualizováno Očkování proti novému koronaviru mají mít lidé hrazeno ze zdravotního pojištění. Sněmovna to dnes…

Tresty za šíření nacistických symbolů či trvalá zbraňová amnestie. Změna…

04.12.2020 15:45 Šíření materiálu k propagaci národního socialismu a dalších podobných hnutí bude možná trestné.…

Ministr Brabec je na vyšetření v nemocnici, postihla ho náhlá zdravotní…

04.12.2020 10:40 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se nezúčastnil dnešní tiskové konference po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama