Zeman udělí Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělí 28. října epidemiologovi a náměstku ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání. Prymula ocenění dostane za svou činnost při potírání epidemie nového typu koronaviru. Podle ODS a Pirátů je na vyznamenávání dost času.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Roman Prymula
doporučujeme

Zeman to dnes uvedl v pořadu S prezidentem v Lánech na serveru deníku Blesk. Prymula je podle Zemana erudovaný epidemiolog, který se postavil do čela války s koronavirem. "Jeho razantní opatření vedla k tomu, že epidemie má v České republice mírnější průběh než v zahraničí," řekl prezident. Chce o státním svátku 28. října poděkovat v souvislosti s epidemií koronaviru i dalším. Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád Bílého lva.

Prymula z rozhodnutí vlády stál v druhé polovině března v čele Ústředního krizového štábu. Nyní se soustředí na projekt takzvané chytré karantény, která by měla pomoci cíleně odhalit nakažené koronavirem.

"Prezident navrhne spoustu lidí na vyznamenání každý rok. Teď jsme v nějakém režimu, metály se udělují, až se to zvládne. Nedělejme gesta, když je potřeba pomoc," řekl v Partii televize Prima předseda opozičních Pirátů Ivan Bartoš.

Předseda opoziční ODS Petr Fiala uvedl, že "na hodnocení a na metály je čas, teď je čas na to přijmout rozumná opatření". Podle Fialy ve vládních opatřeních a slíbené pomoci lidem, například živnostníkům, ale i seniorům, panuje obrovský chaos. Prezident naopak vládu za její kroky podpořil.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce vědět, za jakých podmínek EU poskytne peníze

02.06.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na dálku jednal s předsedy vlád zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko…

Šíření a používání nacistických symbolů by mohlo být trestné

02.06.2020 18:37 Komerční šíření propagandistických předmětů národního socialismu i dalších podobných hnutí i…

Babiš označil za nesmysl, že mu má zákon o majitelích pomáhat

02.06.2020 16:33 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmysl tvrzení, že mu zákon o evidenci skutečných…

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

02.06.2020 16:30 Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent…

Související:

Právě se děje

Další zprávy