Zeman udělí Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělí 28. října epidemiologovi a náměstku ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání. Prymula ocenění dostane za svou činnost při potírání epidemie nového typu koronaviru. Podle ODS a Pirátů je na vyznamenávání dost času.

Roman Prymula
doporučujeme

Zeman to dnes uvedl v pořadu S prezidentem v Lánech na serveru deníku Blesk. Prymula je podle Zemana erudovaný epidemiolog, který se postavil do čela války s koronavirem. "Jeho razantní opatření vedla k tomu, že epidemie má v České republice mírnější průběh než v zahraničí," řekl prezident. Chce o státním svátku 28. října poděkovat v souvislosti s epidemií koronaviru i dalším. Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád Bílého lva.

Prymula z rozhodnutí vlády stál v druhé polovině března v čele Ústředního krizového štábu. Nyní se soustředí na projekt takzvané chytré karantény, která by měla pomoci cíleně odhalit nakažené koronavirem.

"Prezident navrhne spoustu lidí na vyznamenání každý rok. Teď jsme v nějakém režimu, metály se udělují, až se to zvládne. Nedělejme gesta, když je potřeba pomoc," řekl v Partii televize Prima předseda opozičních Pirátů Ivan Bartoš.

Předseda opoziční ODS Petr Fiala uvedl, že "na hodnocení a na metály je čas, teď je čas na to přijmout rozumná opatření". Podle Fialy ve vládních opatřeních a slíbené pomoci lidem, například živnostníkům, ale i seniorům, panuje obrovský chaos. Prezident naopak vládu za její kroky podpořil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Část členů Trikolóry podle médií vyzývá předsedu Klause k odstoupení

19.01.2021 08:36 Část členů Trikolóry vyzývá předsedu strany a poslance Václava Klause mladšího k odstoupení kvůli…

Vláda otevře papírnictví či dětské oděvy, žádá o delší nouzový stav

18.01.2021 22:04 Aktualizováno Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít, schválila to…

KOMENTÁŘ: Dzurilla je zralý na výpověď, Babiš mu navrhuje metál. Je to k…

18.01.2021 22:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pozbyl naprosté sebereflexe a ztratil i poslední zbytky své autority. Premiér Andrej…

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama