Miloš Zeman? Každý vidí, že není zdráv. Šéf lékařské komory promluvil

Prezident Miloš Zeman by měl ve vlastním zájmu veřejnost pravdivě informovat o svém zdravotním stavu. Pro Českou televizi to uvedl šéf České lékařské komory Milan Kubek. Podle něj má veřejnost právo vědět o zdraví hlavy státu. Uznává ale, že detaily si může prezident nechat pro sebe.

Přidejte svůj názor 314 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

O špatném zdraví prezidenta Miloše Zemana se spekuluje dlouhodobě. Naposledy vyvolala řadu otázek jeho čtyřdenní hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Podle Hradu hlava státu absolvovala „rekondiční pobyt“ před 28. říjnem, kdy Zeman bude udělovat státní vyznamenání.

Kubek vystoupil v pořadu Interview ČT24. Podle jeho mínění nejsou údaje o Zemanově rekondičním pobytu dostatečné a doplnit by je měl právě sám prezident. Na první pohled je prý totiž jasné, že hlava státu není v pořádku.

„Každý na první pohled vidí, a to nemusí být lékař, že prezident není zdráv. Sám ve svém zájmu by měl zveřejnit informace, aby se utnuly fámy, které jemu samotnému určitě nejsou příjemné,“ vzkázal Kubek Hradu.

Sám Zeman v září o svém zdravotním stavu informoval prostřednictvím médií. "Nejenom se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším a mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl," řekl Blesku. Následná kontrola ve Střešovicích ale podle lékařů ukázalo, že je Zeman v dobré kondici.

Tomu ale mnozí nevěří. A nesouhlasí ani Kubek. „Ty informace nesedí. Všichni vidíme, že je to starý muž, a vidíme, že mu síly ubývají. Kdyby nebyl v tak vysoké funkci, byla by to jeho věc,“ vysvětloval šéf České lékařské komory.

Fakt, že jde o hlavu státu, ale podle něj situaci mění. „Jako občané máme právo vědět, v jakém zdravotním stavu prezident je, to patří k západní demokratické kultuře. Pokud nechtějí politici ztratit důvěru občanů, nemohou přece lhát. Není přece žádná ostuda být nemocný,“ dodal Kubek.

Loading...
Vstupte do diskuze (314)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co…

18.11.2019 23:01 Aktualizováno Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi.…

Kecy, lži! Dohra oslav 17. listopadu, Babišův projev rozpoutal bouři

18.11.2019 23:01 Aktualizováno Projev premiéra Andreje Babiše k výročí 17. listopadu rozdělil Česko. Zatímco část lidí si váží…

Tajemství, o kterém roky nikdo nevěděl. Havel přiznal svou největší chybu.…

18.11.2019 23:01 Aktualizováno Česko má za sebou oslavy 30 let od revoluce, a při této příležitosti si připomnělo nejen…

Babiš chce pozvat do Prahy ukrajinského prezidenta Zelenského a Hončaruka

18.11.2019 20:59 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama