Mihola žádá obnovení individuální výuky na uměleckých školách

Otevřít Základní umělecké školy pro výuku jednotlivců ve formě jeden žák na jednoho učitele za dodržování přísných hygienických pravidel žádá lidovecký místopředseda školského výboru Sněmovny Jiří Mihola. Na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně zdůraznil, že ZUŠ nejsou volnočasovou aktivitou jako některé kroužky, ale plnohodnotnou školou.

Jiří Mihola
doporučujeme

Otevření výuky by podle něj mohlo fungovat jako ventil pro frustrované děti, které kvůli epidemii koronaviru zůstávají na distanční výuce.

Mihola připomenul tradici výuky umělecký oborů na ZUŠ. On-line výuka podle něj nenahradí docházení do škol zcela, problémem je například ladění nástrojů, dohled pedagogů na držení rukou či dechem žáků. Uzavření škol bude mít podle něj i na chod uměleckých škol, na které se absolventi ZUŠ hlásí. Poslanec uvedl, že téma opakovaně vznáší při jednáních s ministerstvem školství, nesetkává se ale s pochopením.

ZUŠ se kvůli epidemii koronaviru ve většině regionů zavřely 5. října, zbytek jich přešel na výuku na dálku 12. října. Mezi 12. říjnem a 14. říjnem byla možná ještě prezenční individuální výuka, pak ale vláda zakázala i tu. Individuální výuka se obnovila od středy 25. listopadu, fungovala tak do konce prosince.

V ČR je podle statistik ministerstva školství zhruba 500 ZUŠ, do kterých chodí 255.000 dětí. Kolem 160.000 z nich se učí hře na hudební nástroje. Další chodí na zpěv, výtvarnou výchovu, tanec nebo do literárně-dramatického oboru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se pro děti pracovníků IZS otevře až 70 škol

01.03.2021 15:39 Pražský magistrát určil téměř 70 škol na území metropole, kde se postarají o děti od dvou do deseti…

V Praze budou moci ZŠ a MŠ navštěvovat děti rodičů z justice či kurýrů

28.02.2021 19:47 V hlavním městě budou moci do školky a prvních dvou stupňů základní školy chodit kromě dětí členů…

Do Česka dorazil první milion testů určených pro žáky

27.02.2021 15:56 Do České republiky dnes dorazila první zásilka antigenních testů, které jsou určeny pro testování…

Plaga chce co nejrychlejší návrat žáků do škol

27.02.2021 13:33 Jakmile to epidemická situace dovolí, je nutné udělat maximum pro návrat žáků a studentů do škol, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama