Fakultní nemocnice Královské Vinohrady spustila drive-in vyšetřovací stan na COVID-19

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze zahájila v úterý 31. března provoz drive-in vyšetřovacího stanu k odběru materiálu na koronavirovou infekci. Odběrové místo přímo z auta je určeno pro pacienty s žádankami od lékaře.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, autor: Kacir
doporučujeme

Na vyšetření je nutné se předem elektronicky objednat. Výhodou je rychlost odběru a minimalizace kontaktu mezi zdravotníkem a pacientem. Pro ČTK to dnes uvedla mluvčí nemocnice Tereza Romanová.

"Pacienti s vytištěnou, či elektronickou žádankou na vyšetření koronavirové infekce se v našem objednávkovém systému objednají na konkrétní čas a na místě jim bude přímo z vozu proveden stěr," uvedla mluvčí nemocnice a dodala, že zatím toto odběrové místo nemohou využívat samoplátci vyšetření.

Drive-in stan je umístěn na chodníku mezi vrátnicí Státního zdravotního ústavu a Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady ve Šrobárově ulici. Vzorky odebírají dva zdravotníci.

Dalším pražským odběrovým místem pro testování na koronavirus budou laboratoře EUC na Veleslavíně. Dál fungují odběrová místa v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) a Nemocnici na Bulovce. Odběrových míst je v Česku 58.

Další odběrová místa chce zřídit i pražský magistrát, mohla by být ve Žlutých lázních nebo na Výstavišti. Zatím ale podle jeho představitelů naráží na omezenou kapacitu laboratoří a nedostatek testovacího materiálu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojtěch v Jáchymově: Lázním pomůžou vyšší platby od pojišťoven a otevření…

30.05.2020 14:56 Aktualizováno Českému lázeňství, které se kvůli opatřením proti šíření koronaviru, na jaře prakticky zastavilo,…

IKEM čeká velká rekonstrukce. Rozšíří se energocentrum a postaví nové…

30.05.2020 12:44 Stavbě nových pavilonů v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) za miliardu korun bude…

V pátek přibylo v Česku 56 případů koronaviru, nikdo nezemřel

30.05.2020 09:42 Během pátku přibylo v Česku dalších 56 potvrzených případů nákazy koronavirem, nikdo nezemřel.…

Poslední dodávka roušek z Číny do Česka dorazí vlakem, cesta potrvá dva…

30.05.2020 09:04 Krátce před polovinou června by měl do Česka dojet vlak s poslední dodávkou ochranných pomůcek,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy