Lidí s covidem ve středočeských nemocnicích zatím výrazně neubývá

V oslovených středočeských nemocnicích, například v Kladně, zatím výrazně neubývá ani hospitalizovaných s covidem, ani zdravotníků v pracovní neschopnosti. Tento týden pokračuje očkování zaměstnanců nemocnic proti covidu aplikací druhých dávek, zjistila ČTK.

Ilustrační foto
doporučujeme

V kladenské nemocnici bylo k dnešku 70 pacientů, u kterých byla potvrzena nákaza koronavirem. "Z tohoto počtu je u dvanácti pacientů vyžadována hospitalizace na lůžkách intenzivní péče. Ve srovnání s minulým týdnem je průměrný počet hospitalizovaných covid-19 pozitivních pacientů zhruba stále stejný," informovala ČTK mluvčí nemocnice Hana Plačková.

V současnosti chybí v nemocnici, která má kolem 1200 zaměstnanců, kvůli pracovní neschopnosti zhruba 100 zdravotníků napříč všemi odděleními, což je stejně jako před dvěma týdny. "Všichni zdravotníci, kteří o očkování měli zájem a neprodělali onemocnění covid-19, jsou již očkovaní. Aplikace druhých dávek vakcíny již začala," dodala mluvčí.

Naopak v Mělníku počet hospitalizovaných velmi zvolna klesá na standardních i na intenzivních lůžkách. "Aktuálně se pohybujeme v rozmezí 20 až 25 pacientů s potvrzeným onemocněním covid-19 a do deseti dalších vyšetřovaných na covid-19 nákazu během jednoho dne," sdělila za nemocnici Petra Plutnarová.

V karanténě je kvůli kontaktu s covid pozitivním člověkem či z důvodu samotné pozitivity kolem 15 až 20 zdravotníků. "Naočkováni jsou všichni zdravotníci, kteří přichází do kontaktu s covid pozitivními pacienty a kteří projevili zájem, vždy s ohledem na již prodělané onemocnění," dodala Plutnarová. V mělnické nemocnici začala vakcinace 7. ledna, tento týden začne aplikace druhé dávky.

V rakovnické nemocnici ubylo pacientů nakažených koronavirem na standardním oddělení, nyní jich zde je 20, ale na jednotce intenzivní péče počet neklesá, dnes zde bylo sedm pacientů. Zhruba desetina zaměstnanců, kterých je celkem 500, je v pracovní neschopnosti.

"Počet proočkovaných pracovníků nemocnice nyní činí 290, první vakcínou. Druhá vakcína začne být aplikovaná po 21 dnech na konci tohoto týdne," uvedl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ivermektin v zajetí dezinformací. Pasta na koňský chrup míří navzdory…

02.03.2021 19:57 Aktualizováno O ivermektinu v poslední době zřejmě slyšel již každý. Tento lék je skloňován stejně hojně, jako…

Česko může pacienty posílat do Švýcarska či Německa, dostalo nabídku na…

02.03.2021 18:58 Česko má ze zahraničí nabídky nižších stovek míst pro pacienty s nemocí covid-19, řekl dnes ministr…

Šéf vakcinologů: Pokračovat ve vývoji české vakcíny nemá smysl

02.03.2021 18:45 Pokračovat ve vývoji české vakcíny nemá smysl. Předpokládané výdaje nemohou stačit na klinické…

Praha je na hraně kapacit. Volná lůžka rychle docházejí

02.03.2021 18:26 V mnohých pražských fakultních nemocnicích je k dnešnímu dni obsazena většina standardních lůžek s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama