Na povinné nošení respirátorů bude dohlížet personál obchodů i ostraha

Prodejci počítají s tím, že na povinnost zvýšené ochrany dýchacích cest bude dohlížet ostraha a personál obchodů. Na nové nařízení budou provozovatelé prodejních sítí upozorňovat plakáty i interním hlášením. Vyplývá z odpovědí obchodníků na dotazy ČTK.

Češi nakupují v obchodech
doporučujeme

Vstup do prodejen, nemocnic nebo do prostředků veřejné dopravy by měl být od úterý možný jen s respirátorem alespoň třídy FFP2. Nahradit by ho lidé měli mít možnost nanorouškou nebo dvěma chirurgickými rouškami. Záměr nového opatření s odkazem na horší epidemickou situaci a britskou mutaci v pátek oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Dnes by o něm měla rozhodnout vláda.

"Povinnost nosit respirátor nebo dvě roušky na sobě budeme zákazníkům připomínat v našich rádiích a na plakátech, též budou upozorňováni pracovníky ochranné služby, ale exekuce těchto nařízení není v naší kompetenci," uvedla mluvčí společnosti Globus Lutfia Volfová.

V prodejnách Tesco podle jejich mluvčího Václava Koukolíčka bude na dodržování opatření stejně jako dříve dohlížet ostraha. Vyžadovat bude, aby zákazníci měli ústa a nos zakrytá požadovanou ochrannou pomůckou, řekl.

E-shop Mall.cz bude na nové opatření upozorňovat na vstupních dveřích do prodejen. Pokud zákazník přesto zapomene, prodejci ho podle mluvčí Mall.cz požádají, aby si respirátor či roušku nasadil. "V minulosti jsme řešili několik případů, kdy si zákazník odmítl roušku nebo respirátor nasadit. V takovém případě jsme ho požádali, aby vyčkal venku a kolegové mu jeho objednávku zatím přichystali a předali mu ji před prodejnou. Proto pokud někteří zákazníci nebudou mít vhodnou ochranu obličeje, je možné postupovat i takto. Je ale vždy nutné, aby byla zásilka placená předem," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krematorium v Karlových Varech kolabuje. Mrtvé ukládá do chladicí jednotky

26.02.2021 16:58 Karlovarští hasiči přistavili ke krematoriu v Karlových Varech mobilní chladicí jednotku. Zařízení…

Centrum Brna rozdá každému obyvateli 10 roušek, Znojmo 5 respirátorů

26.02.2021 16:45 Obyvatelé městské části Brno-střed si mohou na úřadě zdarma vyzvednout deset chirurgických roušek.…

Do Prahy dorazily první tisíce dávek vakcíny Moderna

26.02.2021 16:34 Do Prahy dnes dorazilo prvních 5200 dávek vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna, která zatím do…

ONLINE: Omezení pohybu na katastr, povinné respirátory. Sněmovna řeší nová…

26.02.2021 16:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama