Při návratu ze Španělska musí mít Češi negativní test na covid, jsou však výjimky

Čeští turisté potřebují ode dneška při návratu ze Španělska negativní test na koronavirus, jinak musí jít do karantény. Výjimku mají pouze lidé přilétající z Kanárských ostrovů, lidé, kteří strávili v zemi méně než 12 hodin, a děti do pěti let. Je to v důsledku zařazení Španělska mezi rizikové země s ohledem na šíření nákazy koronavirem.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Turisté se podle ministerstva zdravotnictví musí bezprostředně po návratu telefonicky ohlásit na krajské hygienické stanici příslušné k místu jejich bydliště.

Následně budou muset absolvovat test na covid-19, který si sami zaplatí, a o výsledku hygieniky informovat do 72 hodin od vstupu na české území. Pokud lidé test po návratu nepodstoupí, čeká je dvoutýdenní karanténa.

Stejná opatření platí i pro cizince, kteří ze Španělska přicestují do České republiky. Cesty do Španělska jsou nadále bez omezení, ministerstvo zahraničí ale upozorňuje, že lidé musí vyplnit elektronický sanitární formulář, na základě kterého jim bude vytvořen QR kód, jehož předložení mohou po příletu vyžadovat místní úřady. Turisty také může po vstupu do země čekat měření teploty.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze padl další rekord, dnes přibylo téměř 500 nakažených

23.09.2020 18:49 V Praze přibylo od úterního podvečera rekordních 489 potvrzených případů nemoci covid-19. Od…

Čeští vědci mají prototyp očkovací látky proti covidu, výsledky posoudí…

23.09.2020 16:41 Aktualizováno Čeští vědci úspěšně dokončili první fázi vývoje vakcíny proti novému typu koronaviru. Prototyp…

Covidový semafor nemá podle Prymuly smysl. Do dvou týdnů bude jednobarevný

23.09.2020 16:32 Mapa hodnotící regiony podle rizika nákazy novým typem kornaviru bude podle ministra zdravotnictví…

Prymula vyhlásil další opatření proti covidu

23.09.2020 16:13 Aktualizováno Počet diváků na venkovních sportovních a kulturních akcích se od čtvrtka omezí na 2000, na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama