V ND je 15 zaměstnanců s covidem-19, sbor opery je v karanténě

Národní divadlo má k dnešku mezi svými zaměstnanci 15 lidí s pozitivním testem na covid-19. ČTK to dnes sdělil mluvčí první české scény Tomáš Staněk. V karanténě je Sbor Opery Národního divadla a jedna směna technických zaměstnanců. Ostatní zaměstnanci pracují ve standardním režimu za zpřísněných hygienických opatření. Ti, kdo měli pozitivní test, jsou v pracovní neschopnosti v domácím ošetřování. Žádný z těchto zaměstnanců nebyl podle mluvčího v přímém kontaktu s diváky.

Národní divadlo v Praze
doporučujeme

Sbor Opery ND je kvůli nákaze mezi svými členy v karanténě od pondělí. "Operní program v historické budově ND je po vzoru světových operních domů upraven. Místo inscenace Libuše dnes uvedeme koncertní provedení výběru známých árií z českých oper. Opery Její pastorkyňa a Rusalka zůstávají v programu a budou uvedeny v mírně upravené verzi. Vstupenky zůstávají v platnosti," uvedl dnes mluvčí ND.

Ve všech objektech Národního divadla podle něj nadále platí zvýšená bezpečnostní opatření - zaměstnanci používají roušky, dezinfikují se příslušné prostory, u vstupů pro zaměstnance se příchozím měří teplota.

Národní divadlo dnes open air happeningem na Střeleckém ostrově zahájilo 138. divadelní sezonu. Před jejím zahájením ředitel ND Jan Burian vypočítal, že během začátku pandemie muselo divadlo od března do 2. července zrušit 400 představení. Z asi 81.000 vstupenek se vrátilo zhruba 74.000. Za březen až červen divadlu podle něj chyběly výnosy 121,3 milionu korun, odhad propadu do konce roku je 251,8 milionu korun, s úsporou by konečný propad měl podle Buriana být 180 milionů korun. V červenci už ministerstvo kultury pokrylo ztrátu částkou 117,6 milionu korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Během týdne má vzniknout analýza k zavedení povinných respirátorů

24.01.2021 22:03 Aktualizováno Skupina vedená hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou během nadcházejícího týdne vypracuje analýzu,…

Reprodukční číslo dál roste, premiér Babiš podstoupil očkování

24.01.2021 21:50 Aktualizováno Rizikové skóre protiepidemického systému PES je navzdory pokračujícímu růstu reprodukčního čísla…

Očkování nejrizikovějších skupin se kvůli nižším dodávkám asi o měsíc…

24.01.2021 15:31 Naočkování nejrizikovější skupiny, do které patří lidé nad 80 let a zdravotníci, bude mít proti…

Nemocnice chtějí mít dost dávek na přeočkování, některé ruší termíny

24.01.2021 14:20 Nemocnice po celé republice se snaží mít dostatečnou zásobu vakcíny na druhé kolo očkování proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama