Chcípl PES uspořádá Valentinské pochody, půjde se i před dům ministra Plagy

V neděli 14. února se po celé České republice včetně Prahy uskuteční 15 Valentinských pochodů nesouhlasících s protiepidemckými nařízeními vlády. Akce se uskuteční pod hlavičkou iniciativy Chcípl PES sdružující protestující podnikatele. V sobotu 13. ledna se pak v Brně uskuteční pochod před dům ministra školství Roberta Plagy (ANO).

Ilustrační foto
doporučujeme

Iniciativa dnes rovněž kritizovala uzavření vleku na Vaňkově kopci u Ostravy. Novinářům to dnes za iniciativu řekli Jakub Olbert a David Biksadský.

"Cílem je dát lidem pocit normálního Česka, nebýt zavřeni doma, jít na čerstvý vzduch a užít si v jednotě procházku v přírodě. Nikde nebude připraveno pódium, abychom tam řečnili, ale aby si lidé mohli spolu povídat, mohli se setkat lidé, kteří se neznají, a mohli si promluvit o tom, jaké to je, když jsme doma rok zavření," řekl Biksadský.

Sama iniciativa Chcípl PES bude organizovat pražskou akci, při které chystá pochod na Petřín. Ostatní budou pořádat například sympatizanti hnutí. Kromě Prahy se uskuteční pochod také mimo jiné z Šumperka do Bludovečku, v Jiřetíně se půjde na Jedlovou, v Plzni na Čerchov, lidé vystoupají na Horu Říp a u Olomouce na Svatý Kopeček, v Nové Pace na rozhlednu Vidochcov a protestující půjdou také na Lysou horu. Časy pochodů budou zveřejněny na facebookových stránkách iniciativy.

Nedělním akcím bude o den dříve od 11:55 předcházet pochod před dům ministra školství Plagy. Rakev, jako tomu bylo při minulých akcích, s sebou tentokrát účastníci podle Biksadského mít nebudou. S sebou vezmou děti a před ministrovým domem se uskuteční výuka. "Budeme rádi, když přijde (Plaga) pohovořit si a napeče dětem koláče. Cílem návštěv politiků u nich doma je dostat se k nim, protože oni nás i občany ignorují, jsou schopni jít akorát na tiskovku," řekl Biksadský.

Olbert s Biksadským dnes rovněž kritizovali zavření lyžařského vleku na Vaňkově kopci u Ostravy. Podle jejich názoru je postup policie nezákonný. "Už sedmým dnem se se tam děje bezpráví. Policie má pomáhat a chránit, ale ona tam stojí každý den ráno a páskuje soukromý majetek provozovatele. Člověk má opáskovaný majetek bez právního důvodu," řekl Olbert. Jiří Stuchlík pak vyzval majitele tělocvičen a sportovišť, ať otevřou.

Protestní akce iniciativa Chcípl PES organizovala už dříve, v lednu vyzvala restaurace a další podniky, aby navzdory nařízením otevřely, 10. ledna uspořádala na pražském Staroměstském náměstí demonstraci, kam přišly tisíce lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalisté smrt Jana Masaryka nikdy nevyjasnili

08.03.2021 16:19 Kriminalisté odložili případ smrti Jana Masaryka, okolnosti tragické události se jim ani po 73…

Zákaz farmářských trhů je diskriminace, tvrdí organizátoři a píší vládě

08.03.2021 15:51 Organizátoři farmářských trhů se domnívají, že jejich uzavření v situaci, kdy jiné prodejny…

Stažení obžaloby Dbalého mělo jen procesní důvod, stíhání trvá

08.03.2021 12:05 Obžalobu v tzv. třetí větvi kauzy bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého stáhl…

Soud kvůli stížnosti dělníka řeší povinné testování zaměstnanců

08.03.2021 10:33 Opatření, které podnikům uložilo povinnost testovat zaměstnance na koronavirus, přezkoumá Nejvyšší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama