Chystal vraždu palcátem. Odsouzený Nárožný odmítá trest, podal ústavní stížnost

Pavel Nárožný, jenž si má odpykat 13 let ve vězení za přípravu vraždy tety, podal ústavní stížnost. Navazuje na neúspěšné dovolání, které v létě odmítl Nejvyšší soud, zjistila ČTK z justičních databází. Nárožný se také neúspěšně pokusil dosáhnout obnovy řízení.

soudy
doporučujeme

Podle obžaloby plánoval Nárožný v roce 2015 vraždu tety, která spravovala majetek po jeho zemřelém otci. Zvažoval několik verzí, včetně zabití palcátem. Pomoci mu měla jeho známá, která se ale obrátila na policii a stala se korunní svědkyní. Nárožný vinu po celou dobu popíral a tvrdil, že jde o křivé obvinění.

V posledním dovolání k Nejvyššímu soudu Nárožný kritizoval například údajně netransparentní výběr přísedících u krajského soudu, naznačoval podjatost soudce a stěžoval si na znemožnění nahlížení do spisu. Podle Nejvyššího soudu bylo dovolání zjevně neopodstatněné. Nyní by mohl verdikt přezkoumat ještě Ústavní soud, který ale většinu podnětů v trestních kauzách také odmítá.

V srpnu olomoucký krajský soud zamítl Nárožného návrh na obnovu řízení. Nepředložil nové skutečnosti či důkazy. Podle krajského soudu jen "recykloval" původní argumentaci, se kterou se justice už dříve vypořádala.

Nárožný v jiném procesu od roku 2011 čelí také obžalobě z vraždy otce a jeho manželky, jejichž těla se dosud nenašla. Olomoucký krajský soud jej třikrát zprostil obžaloby, rozhodnutí vždy zrušil vrchní soud. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na trzích bude možný jen prodej potravin, vláda omezila počet lidí

26.10.2020 22:08 Vláda zakázala od středy prodej na trzích kromě prodeje potravin na farmářských trzích. Dovolený je…

Epidemie covid pokazí Vánoce. Velké trhy v Praze se letos konat nebudou

26.10.2020 16:47 Aktualizováno Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké…

H-System: Družstvo žádá o zrušení souhlasu s prodejem bytů, připravuje se…

26.10.2020 13:44 Bytové družstvo Svatopluk podalo k Městskému soudu v Praze žádost o prozatimní zrušení souhlasu s…

Podle bookmakerů bude novým ministrem zdravotnictví Blatný, vsadit lze i…

26.10.2020 13:02 Největším favoritem na ministra zdravotnictví je podle bookmakerů hematolog a náměstek Fakultní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama