Covid-19 v Domově pro seniory Iris v Ostravě: Dalších 11 nakažených

Nemoc covid-19 se prokázala u dalších devíti klientů Domova pro seniory Iris v Ostravě. Nakaženi jsou nově i dva zaměstnanci. Všichni jsou bez příznaků. Celkem tak testy koronavirus už prokázaly u 12 klientů a tří pracovníků domova. ČTK to dnes řekl ředitel domova Michal Mariánek. Číslo ještě nemusí být konečné. Vedení domova totiž ještě čeká na výsledky asi dvou desítek testů.

Přidejte svůj názor

senioři
doporučujeme

"Bohužel zprávy nejsou dobré. Nyní to řešíme," uvedl Mariánek. Dodal, že všichni nemocní jsou zatím bez příznaků. Dvě klientky byly ale z preventivních důvodů převezeny do nemocnice.

Hromadné testy v domově začaly poté, kdy se počátkem týdne prokázala nákaza koronavirem u jedné z pracovnic. Zajišťovala přímou péči. Otestováno bylo nejprve 56 klientů z oddělení, na němž žena pracuje, a také z oddělení, kam chodila v případě personální nouze pomáhat. Stěr byl odebrán rovněž 30 zaměstnancům, nejen ze stejného oddělení a směny, ale také těm, kteří byli s pracovnicí v minulém týdnu v kontaktu. Během čtvrtka ale testy podstoupili i další klienti a zaměstnanci zařízení.

Domov už byl kompletně dezinfikován. S dekontaminací objektu pomáhali hasiči.

Domov se o onemocnění své pracovnice dozvěděl v pondělí večer. Pracovnice do zařízení telefonovala minulý týden v sobotu s tím, že se necítí dobře, a zůstala doma.

Nákaza se potvrdila také u jedné z klientek Alzheimercentra Ostrava. Žena má lehčí příznaky, a nyní je z preventivních důvodů v péči infekčního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava. V zařízení už proběhlo testování. Vzorky zdravotníci odebrali od 77 klientů a 70 zaměstnanců.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie našla pohřešovaného kojence na Mělnicku mrtvého

31.05.2020 00:59 Aktualizováno Policie dnes nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v…

Ohnisko koronaviru na Dole Darkov: Nákaza se stále šíří, už 343 případů

30.05.2020 19:36 Aktualizováno V souvislosti s ohniskem covidu-19 v karvinském Dole Darkov těžební společnosti OKD krajští…

Piknik na hranici u Soví brány: Češi a Němci "stolovali" na vlajkách EU

30.05.2020 17:07 Velký piknik na hranici v Labských pískovcích na Děčínsku dnes odpoledne uspořádali přátelé,…

Pátrání po čtyřměsíčním chlapci: Nasazen dron, na místě je poříční policie

30.05.2020 16:40 Aktualizováno Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od pátečního večera v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy