Divadla ruší představení a budou počítat ztráty. Ekonom vyčíslil, o kolik peněz přijdou

Stát dnes oznámil další opatření týkající se šíření koronaviru, mj. zakázal akce nad 100 lidí. Tuzemská divadla proto ruší představení a budou počítat finanční ztráty. O kolik peněz mohou přijít?

Národní divadlo Brno
doporučujeme

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19 se mimo jiné ruší všechna představení v budovách Národního divadla Brno ‒ Janáčkova divadla, Mahenova divadla a divadla Reduta.

Vzhledem k tomu, že jde o opatření na dobu neurčitou, budou v jihomoravské metropoli vstupné vracet postupně – vždy od následujícího dne po původně stanoveném datu konání představení. Předplatitelům budou představení odehrána v náhradních termínech.

Podle ekonoma Lukáše Kovandy z CZECH FUND budou tuzemská divadla počítat velké ztráty. „Měsíční úplný výpadek v provozu tedy divadla na tržbách za vstupenky připraví průměrně o necelých 160 milionů korun měsíčně, resp. o zhruba 36,7 milionu korun týdně,“ uvádí ve svém komentáři.

Ještě větší finanční ztrátu podle něj zaznamenají česká kina. Měsíční úplný výpadek v provozu kina na tržbách za vstupenky připraví průměrně o necelých 194 milionů korun měsíčně, resp. o zhruba 44,8 milionu korun týdně, konstatuje ekonom.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé roušky od státu vyhazují nebo vrací Babišovi. Přihlásil se o ně…

19.09.2020 23:00 Aktualizováno Mysleli to dobře, u některých lidí však vládní politici opět narazili. Občanům starším 60 let v…

Vitorazsko si připomnělo 100. výročí připojení k Československu

19.09.2020 21:58 Aktualizováno Sté výročí připojení Vitorazska k Československu si dnes připomněli ve Dvorech nad Lužnicí na…

ZOO Praha se potýká s propadem návštěvnosti, ztráty jdou do desítek milionů

19.09.2020 21:13 Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800.000 návštěvníků. Přes toto číslo se…

Romové se sjeli do Olomouce na tradiční pouť, kvůli koronaviru byla letos…

19.09.2020 16:59 Zhruba 130 Romů se dnes sešlo v centru Olomouce na tradiční romské pouti. Akce, kterou pořádá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama