Dívka se pokusila otrávit prarodiče a sestru jedem na krysy, padl trest

Soud poslal do vězení na 2,5 roku šestnáctiletou dívku z obce nedaleko Heřmanova Městce na Chrudimsku za to, že se loni v květnu pokusila otrávit své prarodiče a třináctiletou sestru jedem na krysy, který jim nasypala do pití. Její stejně stará kamarádka, s níž celou věc konzultovala na sociální síti, odešla s tříletou podmínkou.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Rozsudek pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové není pravomocný, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání, právní zástupce hlavní aktérky také a její kamarádka se po domluvě s advokátkou odvolala.

"Tohle není štěbetání dvou holek, sranda nebo klukovina. Obě byly přesvědčené, že se překážka odstraní, když jim dají do pití jed na krysy," řekla podle serveru iDnes.cz v odůvodnění verdiktu předsedkyně trestního senátu Anna Sobotková. Dávka jedu nebyla život ohrožující. Přesto museli dva členové rodiny vyhledat lékařskou pomoc.

Státní zástupkyně Lucie Žabková uvedla, že dívka je disharmonickou osobností a mohla by čin zopakovat, což podle ní obžalovaná sama připustila v průběhu hlavního líčení, které bylo až do vyhlášení rozsudku neveřejné. Takové riziko vyplynulo i ze znaleckých posudků. Soud poslal dívku do vězení, kde by měla být v případě pravomocného odsouzení v oddělení pro mladistvé. Rozhodl také o tom, že má podstoupit psychiatrickou a terapeutickou léčbu.

Její kamarádka, která jí radila, dostala trest 2,5 podmíněně odložený na tři roky a nařízený pobyt v zařízení pro mladistvé.

Ani jedna z dívek u hlavního líčení nevypovídala. Obě před soudem pouze řekly, že činu litují. Tomu ovšem senát neuvěřil. "Neprojevily lítost, empatie nula, svědomí nula," prohlásila soudkyně.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy…

Preventivní užívání paracetamolu neochrání před COVID-19. Naopak může…

03.04.2020 17:06 Česká lékárnická komora (ČLnK) varuje před užíváním léčivých přípravků s obsahem paracetamolu jako…

Remdesivir zabral. Pacient s COVID-19 se uzdravuje, nemoc u něj měla…

03.04.2020 17:04 Aktualizováno Pacient s jedním z nejvážnějších průběhů nemoci COVID-19 v Česku, který se léčil ve Všeobecné…

Čtveřice migrantů se vezla v kamionu, skončili na Vyškovsku

03.04.2020 16:06 Policie na Vyškovsku zadržela čtyři muže původem z Afriky ve věku 22 až 26 let, do země vstoupili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy