Festival Mácháč zaměstnává policii, drogy nalezeny u desítek technařů

Policisté při kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč u Doks na Českolipsku objevili drogy u 65 lidí. Festival skončil dnes ráno, kontroly ale budou podle mluvčí policie Ivany Balákové pokračovat.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

krimi
doporučujeme

"Dnes se obzvlášť zaměříme na řidiče motorových vozidel, které budeme kontrolovat především proto, abychom zjistili, zda neřídí pod vlivem alkoholu nebo drog," uvedla mluvčí.

Festival Mácháč se konal od pátečního podvečera na pláži Klůček u Máchova jezera. Opatření policie spojená s tímto festivalem bývají každoročně nejrozsáhlejší z pravidelných kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. Nasazeno bylo zhruba 240 policistů a celníků, mezi nim bylo i 40 kriminalistů. Extázi, pervitin, marihuanu nebo kokain nalezli u 65 lidí, v osmi případech šlo o trestný čin.

"Největší množství drogy jsme zajistili u 28letého muže z Tachovska, který si s sebou vezl na technoparty 16,5 tablety extáze a sedm gramů kokainu," uvedla Baláková. Šestadvacetiletý muž z Hodonína měl u sebe 19 kusů extáze a téměř gram kokainu.

Policisté řešili i jeden pokus o loupež. Zadržený byl v noci na sobotu dvaadvacetiletý cizinec, který na pláži zezadu napadl stejně starou návštěvnici festivalu, aby ji oloupil o mobilní telefon a její další osobní věci. Noc na dnešek byla podle Balákové klidná. "Nezaznamenali jsme žádné narušení veřejného pořádku," řekla Baláková.

Při silničních kontrolách do dnešního rána policisté zastavili dva řidiče pod vlivem drog a pět řidičů pod vlivem alkoholu, z toho jeden měl v sobě 3,22 promile alkoholu. Odhalili i jednoho muže bez řidičského oprávnění. "Přestupku se dopustil třiatřicetiletý muž, který řídil vozidlo, ačkoliv nevlastní řidičský průkaz a nikdy nechodil do autoškoly," dodala Baláková.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči v Liberci likvidují požár spalovny, museli se probourat do "bunkru"

19.09.2019 14:43 Aktualizováno V Liberci hasiči likvidují požár odpadu ve spalovně Termizo, která zastavila provoz. Vznikl v…

Šabatová je zděšena. Co se děje v domovech důchodců?

19.09.2019 12:40 Péče o lidi s demencí a seniory obecně má podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové stále mezery.…

Bývalý estébák dle žaloby šikanoval disidentky, soud ho osvobodil

19.09.2019 12:34 Obvodní soud pro Prahu 4 dnes zprostil obžaloby bývalého příslušníka komunistické Státní…

Výjimečný trest potvrzen. Muž chtěl trýznivou vraždou zamaskovat jiný svůj…

19.09.2019 12:16 Výjimečný trest 28 let vězení pro Jaromíra Šmídka potvrdil Nejvyšší soud. Šmídek nechal utopit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama