Jágr vrací úder: Exredaktore ČT, nemáte právo nikoho soudit. Vyznamenání si zasloužím

Hokejista Jaromír Jágr (47) byl už podruhé oceněn hlavou státu. Před deseti lety dostal medaili Za zásluhy. V pondělí převzal z rukou Miloše Zemana stejné ocenění, ale vyššího stupně. Kvůli tomu neunikl kritice, ze které si však hokejista příliš nedělá.

Předávání státních vyznamenání (28. říjen 2019)
doporučujeme

Jaromír Jágr spolu s dalšími osobnostmi v pondělí 28. října ve Vladislavském sále státní vyznamenání. „Bylo to nepopsatelný," popsal celý večer Jágr. „Ta atmosféra, ta hymna. Já si vzpomněl na nejlepší hokejové zážitky, kdy jsem po vyhraných zápasech státní hymnu poslouchal. Docela mi to scházelo, že už hymnu po zápase neuslyším a najednou ji slyšíš, když ti předávají státní vyznamenání. Měl jsem na těle husí kůži," přiznal.

Vrátil se také zpátky k vyznamenáním. „Nechci, aby mi lidé záviděli. Nedostal jsem něco, co nikdo jiný nemá. Má to asi 20 sportovců,“ připomněl Jágr. Tvrdí také, že medaili nedostal za letošní návštěvu Číny, kde byl ve výpravě prezidenta Zemana. Právě za ni čelil hokejista ostré kritice. „Odjel do Číny a dostává to kvůli tomu... Je to nepříjemné, ale je to jejich názor. Mně se to nelíbí a chci to uvést na pravou míru,“ hájil se Jágr v živém streamu.

I přesto se dočkal poměrně ostré kritiky. „Ten který nosil na dresu číslo 68 jako symbol okupace, ten který umí oslovit davy a pomoci svrhnout tuhle stébáckou, proruskou hrůzovládu teď servilně přijímá státní vyznamenání a kolaboruje. Je mi za něj stydno. Skvělý sportovec...ale mizerný člověk," zlobil se na sociálních sítích bývalý moderátor České televize a někdejší mluvčí Úřadu vlády Jan Hrubeš.

Jágra nenechala jeho slova v klidu. Zareagoval na ně prostřednictvím instagramu. „Vy, exredaktore ČT, nemáte právo nikoho soudit, to má jen Bůh – a to vy, jak jsem si přečetl váš názor, rozhodně nejste!“ napsal v instastories hokejista.

img-responsive

Jágr, Jaromír | foto: Instagram

Nechápe také, proč jej Hrubeš označil za mizerného člověka. „Proč? Protože jsem si převzal státní vyznamenání, které věřím, že si zasloužím,“ nechápe naštvaný Jágr. !Bůh vám odpusť,“ vzkázal na závěr svému kritikovi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S členstvím v EU je spokojeno nejvíce Čechů od roku 2009

18.09.2020 16:55 S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Tento podíl…

Stát by lidem na kurzarbeitu platil 70 procent čistého, vyplývá z návrhu

18.09.2020 16:29 Stát by měl lidem na kurzarbeitu platit 70 procent čistého, ale nejvýš celostátní průměrnou mzdu.…

Pošta již doručila roušky pro seniory

18.09.2020 15:47 Doručovatelé České pošty již roznesli všem téměř třem milionům lidí starších 60 let do schránek…

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 15:05 Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama