Jan Kraus promluvil o soše Koněva: Tak to jsem ještě neviděl

Po prázdninách se na televizní obrazovky vrátila Show Jana Krause. Moderátor se hned na úvod pozastavil u tématu, které už delší dobu hýbe nejen Prahou, ale i celou republikou – sochou maršála Koněva na Praze 6.

Přidejte svůj názor 140 komentářů

Kraus, Jan
doporučujeme

Jan Kraus po letní pauze vtrhl na obrazovky a hned se vrhl na komentování palčivého tématu - problému kolem sochy ruského maršála Ivana Koněva. „Český venkov vzkvétá. Ale přijel jsem do Prahy a tady bohužel propukla bitva v Dejvicích, kde propukla poslední bitva Maršála Koněva v Praze,“ připomněl moderátor a bavič.

Je tedy obdivuhodné něco takového vybudovat, protože ta socha tam stojí 40 let a najednou je tam ta mydlírna,“ posteskl si Kraus. „Když jsem to pozoroval, tak jsem si říkal, že kdo kdo by šťastně mlaskal při popisu a pozorování té scény, by byl určitě pan Hašek. Protože tam došlo ke kuriózní situaci, že sochu zakryli, aby ji někdo nepoléval. A když ji zakryli, tak někdo strhl kryt té sochy a policie odvedla lidi, co to strhli. A zase to zakryli. Každopádně se to dostalo do fáze, kdy dva policajti hlídali zakrytou sochu. To jsem ještě neviděl,“ přiznal moderátor.

„Stáli u takové čtverhranné plachty a hlídali to. A zasnil jsem se o takovém okamžiku, kdyby to případně strhli a tam se případně místo Koněva milovali dva mladý lidi. To by byl čistý Hašek,“ smál se Kraus. „Pak mě ale napadlo, že tady máme ještě jiný problém. Jedna z hlavních ulic na Žižkově je Koněvova ulice. Tam jestli hodí taky hadr, tak bude Praha v dopravě úplně vyřízená,“ varuje Jan Kraus.

Loading...
Vstupte do diskuze (140)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Bouzov zůstane státu, Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu

20.09.2019 17:09 Aktualizováno Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu, který se domáhal vydání hradu Bouzov na Olomoucku.…

Zkáza, nebo ráj? Studenti v Česku stávkovali za klima, dorazili i jejich…

20.09.2019 15:39 Aktualizováno Na Staroměstském náměstí v Praze se dnes dopoledne sešly stovky mladých lidí, kteří se připojili k…

Zemědělec proti Agrofertu: Krajský soud se zastal Rady, spor se vrací…

20.09.2019 15:33 Krajský soud v Brně dal za pravdu zemědělci Bohumíru Radovi ve sporu s podnikem Agro Jevišovice z…

Matka dávala dceru (6) do spárů pedofila, soud jí opět udělil jen mírný…

20.09.2019 14:43 Matce z Prahy, která nechávala šestiletou dceru dlouhodobě zneužívat svým pedofilně orientovaným…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama