Jan Kraus promluvil o soše Koněva: Tak to jsem ještě neviděl

Po prázdninách se na televizní obrazovky vrátila Show Jana Krause. Moderátor se hned na úvod pozastavil u tématu, které už delší dobu hýbe nejen Prahou, ale i celou republikou – sochou maršála Koněva na Praze 6.

Kraus, Jan
doporučujeme

Jan Kraus po letní pauze vtrhl na obrazovky a hned se vrhl na komentování palčivého tématu - problému kolem sochy ruského maršála Ivana Koněva. „Český venkov vzkvétá. Ale přijel jsem do Prahy a tady bohužel propukla bitva v Dejvicích, kde propukla poslední bitva Maršála Koněva v Praze,“ připomněl moderátor a bavič.

Je tedy obdivuhodné něco takového vybudovat, protože ta socha tam stojí 40 let a najednou je tam ta mydlírna,“ posteskl si Kraus. „Když jsem to pozoroval, tak jsem si říkal, že kdo kdo by šťastně mlaskal při popisu a pozorování té scény, by byl určitě pan Hašek. Protože tam došlo ke kuriózní situaci, že sochu zakryli, aby ji někdo nepoléval. A když ji zakryli, tak někdo strhl kryt té sochy a policie odvedla lidi, co to strhli. A zase to zakryli. Každopádně se to dostalo do fáze, kdy dva policajti hlídali zakrytou sochu. To jsem ještě neviděl,“ přiznal moderátor.

„Stáli u takové čtverhranné plachty a hlídali to. A zasnil jsem se o takovém okamžiku, kdyby to případně strhli a tam se případně místo Koněva milovali dva mladý lidi. To by byl čistý Hašek,“ smál se Kraus. „Pak mě ale napadlo, že tady máme ještě jiný problém. Jedna z hlavních ulic na Žižkově je Koněvova ulice. Tam jestli hodí taky hadr, tak bude Praha v dopravě úplně vyřízená,“ varuje Jan Kraus.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zavraždění matky surovým způsobem se nepodařilo prokázat. Muž dostal nižší…

29.09.2020 12:24 Za vraždu své matky stráví dvaapadesátiletý muž z Mariánských Lázní 16 let ve vězení. Trest mu dnes…

Nouzový stav: Přísnější tresty, omezování práv občanů, zakázky bez…

29.09.2020 09:56 Nouzový stav je státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných živelních, ekologických…

Kobulnický odmítá trest za propagaci terorismu, podal dovolání k…

29.09.2020 09:52 Verdikt nad Slovákem Dominikem Kobulnickým, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického…

Volby 2020: Občané už by měli mít doma lístky, zveřejňování průzkumů…

29.09.2020 07:28 Poslední ze zhruba 7,5 milionu voličů v Česku by měli nejpozději dnes dostat hlasovací lístky, na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama