Koronavirus v ČR zatím není. Všechny testy negativní, lékaři nabádají k obezřetnosti

Pacientka, která byla v úterý převezena do Nemocnice Na Bulovce v Praze, má testy na koronavirus negativní. Informovala o tom dnes Hygienická stanice Hlavního města Prahy. V Praze se od pátku prověřovalo včetně ní sedm lidí, dva za posledních 24 hodin.

Vědci

Podle aktuálních údajů je novým koronavirem nakaženo v Číně přes 6000 lidí, zemřelo 132. Počet infikovaných v cizině se zatím počítá v řádu desítek, čtyři jsou v Německu. V Česku se koronavirus neobjevil, prověřovala se ale podezření v Českých Budějovicích, Pardubicích a Zlínském a Moravskoslezském kraji.

U žádného z pěti pacientů, které hygienici ve Zlínském kraji do dneška evidují v souvislosti s onemocněním koronaviry, laboratorní vyšetření onemocnění nepotvrdilo. Jde o lidi, kteří byli v Asii a objevily se u nich příznaky chřipky. Dva pacienti byli na infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice a tři v domácí izolaci, uvedla dnes ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jana Hošková na webových stránkách hygieny.

V Uherskohradišťské nemocnici byl nejdříve čtyřicetiletý muž z Hulína na Kroměřížsku. Na začátku ledna byl jako turista z Číně, v pondělí přišel do Kroměřížské nemocnice s příznaky chřipky, převezen byl do Uherského Hradiště. V úterý se ukázalo, že test na koronavirus byl negativní. Druhým hospitalizovaným byl pacient, který nepobýval v ohnisku nákazy, ale mohl se na letišti v Asii potkat s lidmi, kteří měli chřipkové příznaky.

Podle aktuálních údajů je novým koronavirem nakaženo v Číně přes 6000 lidí, zemřelo 132. Počet infikovaných v cizině se zatím počítá v řádu desítek, čtyři jsou v Německu. V Česku se koronavirus zatím neobjevil, prověřovalo se však několik podezření.

Lékaři nechávají testovat pacienty, kteří mají obtíže podobné chřipce, tedy kašel, dýchací potíže a bolesti svalů, a zároveň byli v nedávné době v Číně či jinde v jihovýchodní Asii. Preventivně byl vyšetřen i muž, který se vrátil z Mexika. Nemocní, kteří obě podmínky splňují, by podle odborníků neměli chodit k lékaři osobně, ale kontaktovat ho nejprve telefonicky.

Páteční únik toxických látek v Plzni má třetí obět

19.06.2021 13:39 Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni-Skvrňanech má třetí oběť. Dnes v nemocnici…

Svého otce na Den otců někdy obdaroval každý třetí Čech. Favoritem jsou…

19.06.2021 10:40 Svého otce na Den otců podle průzkumu společnosti Albert někdy obdaroval zhruba každý třetí Čech.…

Stav jednoho ze zraněných po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně…

19.06.2021 08:47 Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil,…

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Odbory budou žádat růst platů alespoň nad inflaci. Chtějí jednat s vládou

17.06.2021 16:20 Odbory budou pro příští rok požadovat růst platů ve veřejném sektoru minimálně nad inflaci. O jakém…

Související:

Právě se děje