Koronavirus v ČR zatím není. Všechny testy negativní, lékaři nabádají k obezřetnosti

Pacientka, která byla v úterý převezena do Nemocnice Na Bulovce v Praze, má testy na koronavirus negativní. Informovala o tom dnes Hygienická stanice Hlavního města Prahy. V Praze se od pátku prověřovalo včetně ní sedm lidí, dva za posledních 24 hodin.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vědci
doporučujeme

Podle aktuálních údajů je novým koronavirem nakaženo v Číně přes 6000 lidí, zemřelo 132. Počet infikovaných v cizině se zatím počítá v řádu desítek, čtyři jsou v Německu. V Česku se koronavirus neobjevil, prověřovala se ale podezření v Českých Budějovicích, Pardubicích a Zlínském a Moravskoslezském kraji.

U žádného z pěti pacientů, které hygienici ve Zlínském kraji do dneška evidují v souvislosti s onemocněním koronaviry, laboratorní vyšetření onemocnění nepotvrdilo. Jde o lidi, kteří byli v Asii a objevily se u nich příznaky chřipky. Dva pacienti byli na infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice a tři v domácí izolaci, uvedla dnes ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jana Hošková na webových stránkách hygieny.

V Uherskohradišťské nemocnici byl nejdříve čtyřicetiletý muž z Hulína na Kroměřížsku. Na začátku ledna byl jako turista z Číně, v pondělí přišel do Kroměřížské nemocnice s příznaky chřipky, převezen byl do Uherského Hradiště. V úterý se ukázalo, že test na koronavirus byl negativní. Druhým hospitalizovaným byl pacient, který nepobýval v ohnisku nákazy, ale mohl se na letišti v Asii potkat s lidmi, kteří měli chřipkové příznaky.

Podle aktuálních údajů je novým koronavirem nakaženo v Číně přes 6000 lidí, zemřelo 132. Počet infikovaných v cizině se zatím počítá v řádu desítek, čtyři jsou v Německu. V Česku se koronavirus zatím neobjevil, prověřovalo se však několik podezření.

Lékaři nechávají testovat pacienty, kteří mají obtíže podobné chřipce, tedy kašel, dýchací potíže a bolesti svalů, a zároveň byli v nedávné době v Číně či jinde v jihovýchodní Asii. Preventivně byl vyšetřen i muž, který se vrátil z Mexika. Nemocní, kteří obě podmínky splňují, by podle odborníků neměli chodit k lékaři osobně, ale kontaktovat ho nejprve telefonicky.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milion chvilek svolal další protest. V Praze se uskuteční demonstrace na…

28.02.2020 22:19 Aktualizováno Na obranu demokratických institucí uspořádá v neděli 1. března v Praze spolek Milion chvilek…

Odborníci: Strach kvůli koronaviru je přirozený. Na vině jsou podle nich i…

28.02.2020 16:58 Strach, který se mezi lidmi šíří kvůli novému typu koronaviru, je podle odborníků přirozený. Jeho…

Kauza Brno-střed: Státní zástupce dostal návrh obžalovat Švachulu a…

28.02.2020 16:35 Policie navrhla státnímu zástupci, aby obžaloval bývalého brněnského politika Jiřího Švachulu …

Chřipková epidemie v ČR je na ústupu, nemoci podlehlo 44 pacientů

28.02.2020 16:17 Nemocných s chřipkou a akutními onemocněními dýchacích cest za poslední týden znovu ubylo. Epidemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama