Lidé vyrazili na nákupy do obchodních center, nejčastěji pro obuv nebo do hodinářství

Lidé hned ráno využili, že se po více než čtyřech měsících mohly otevřít všechny prodejny, a vyrazili do pražských obchodních center (OC). Sháněli zboží všeho druhu, nejvíce zákazníků zavítalo do prodejen obuvi. Obnovit provoz mohly také zbývající služby, lidé si tak ve větším počtu nesli hodinky na opravu. Fronty se tvořily jen výjimečně. Zjistila to zpravodajka ČTK na místě.

Eurozpravy.cz

V obchodním Centru Černý Most několik lidí čekalo, až budou moci do prodejny sportovní obuvi a oblečení Foot Locker nebo do prodejny sportovních bot AW Lab. Před dalšími obuvnickými sítěmi se fronty netvořily, ale ve srovnání s prodejnami s jiným zbožím v nich bylo zákazníků více. Někteří lidé nakupovali v hračkářstvích, další v knihkupectví, někteří šli do obchodů s oděvy či klenotnictví.

Klidný provoz byl dnes ráno a dopoledne také v centru Arkády Pankrác. Ve většině prodejen byli zákazníci, ale pohodlně se vešli do předepsané kapacity, a personál tak nemusel regulovat provoz u vstupu.

V OC DBK stála zhruba desítka lidí před hodinářstvím. "Jsem zvyklá nosit hodinky na ruce. I když se na čas můžu podívat na mobilu, hodinky mi chyběly, a jsem ráda, že si je konečně můžu nechat spravit," řekla ČTK starší žena, která čekala před hodinářstvím. Doplnila, že hodinky má rozbité zhruba tři týdny. Další zákaznice uvedla, že na otevření hodinářství čeká už několik měsíců.

Fronty se netvořily dopoledne ani v OC Nový Smíchov. Nakupujícím se tam otevřela většina obchodů, jen před prodejnou oděvů britského řetězce Marks & Spencer museli lidé čekat, až ti předešlí odejdou. Zájem tam měli lidé o knihkupectví, ale v počtech, které nevyžadovaly zvláštní režim.

Lidé dnes v OC také hned od rána využívali služeb kadeřníků a holičů, kteří mohli obnovit provoz před týdnem.

V obchodech platí limit 15 metrů na jednoho zákazníka, lidé musejí mít zakrytá ústa a nos, u vstupu do obchodu by si měli dezinfikovat ruce. Stravovací provozy v OC mohou dále vydávat občerstvení jen s sebou, nesmějí fungovat dětské koutky, kina nebo fitness centra.

Kvůli druhé vlně pandemie vláda zakázala maloobchodní prodej od 22. října. Krátké, zhruba třítýdenní rozvolnění povolila v prosinci, kvůli špatné epidemické situaci se ale většina prodejen po Vánocích už nesměla znovu otevřít.

Témata: EZ

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Odbory budou žádat růst platů alespoň nad inflaci. Chtějí jednat s vládou

17.06.2021 16:20 Odbory budou pro příští rok požadovat růst platů ve veřejném sektoru minimálně nad inflaci. O jakém…

Primark otevřel v Česku. Stovky lidí čekaly ve frontě i několik hodin

17.06.2021 11:01 Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Pohonné hmoty nadále zdražují. Natural 95 stojí nejvíc od loňského ledna

17.06.2021 08:10 Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku nepřestávají zdražovat. Průměrná cena benzinu Natural 95…

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Související:

Právě se děje