Mladík shodil expřítelkyni do rokle. Trest platí, Ústavní soud stížnost odmítl

Ústavní soud odmítl stížnost Lukáše Tučka, jenž podle pravomocného verdiktu shodil bývalou přítelkyni do rokle v Jičíně. Justice mu vyměřila nejprve sedm let vězení za pokus o vraždu, poté v odvolacím řízení jen tři roky s pětiletým podmíněným odkladem. Usnesení Ústavního soudu je dostupné v jeho internetové databázi.

soudy
doporučujeme

"Vina stěžovatele byla prokázána uceleným komplexem hodnověrných důkazů," stojí v usnesení.

Incident, ze kterého dívka vyvázla se zlomeninami obratlů a zraněnou nohou, se stal v podvečer 19. září 2017. Studentka se s mladíkem předtím rozešla. Přesto si spolu vyšli ven. Podle rozsudku si stoupli na ochoz jičínské vyhlídky Milohlídka, mladík dívku shodil dolů a skočil za ní do osmimetrové hloubky - podle obžaloby proto, aby spáchal sebevraždu.

Mladík a dívka dopadli na různá místa. Našel je pár, který v tamním lesoparku hledal takzvané kešky. Svědci vypověděli, že nejprve slyšeli křik ve smyslu "nech mě být", poté další křik a zvuky pádu. Dívka později vypověděla, že ji chlapec shodil, a Tuček se k tomu policistům přiznal. Při soudním projednávání kauzy ale trval na tom, že si událost nepamatuje a že se cítí nevinný.

Za pokus o vraždu hrozilo pachateli deset až 18 let vězení. Krajský soud mu s přihlédnutím k věku uložil trest pod zákonnou sazbou a povinnost uhradit 130.000 korun jako nemajetkovou újmu a dalších 181.000 pojišťovnám jako náhradu škody. Podle Vrchního soudu v Praze má však Tuček hradit odškodné jen "podle svých možností". Soud stanovil také dohled probačního úředníka a povinnost absolvovat program psychologického poradenství.

Tuček se pak obrátil ještě na Nejvyšší soud. Zpochybňoval zejména provedené dokazování, avšak neuspěl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi si hotely v Praze na léto rezervují většinou na poslední chvíli

05.07.2020 14:57 Hotelové řetězce v Praze mají většinu rezervací zatím od tuzemských cestovatelů. Pobyty si…

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy