Na rozloučení s Karlem Gottem přišlo přes 20 tisíc lidí, počet čekajících narůstá

Na pražský Žofín dorazilo na poslední rozloučení se zesnulým Karlem Gottem k 17:00 podle organizátorů zhruba 23.000 lidí, počet čekajících ve frontě v posledních hodinách narůstá. Pořadatelé počítali s tím, že až se lidé dostanou z práce, vydají se na Slovanský ostrov, řekla ČTK za úřad vlády Veronika Berníšková. Fanoušci mají možnost se Gottovi u jeho rakve poklonit minimálně do 22:00. V případě velkého zájmu bude Velký sál žofínského paláce otevřený do půlnoci.

Přidejte svůj názor 200 komentářů

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Fronta čekajících dosahovala před 17:00 podle zpravodaje ČTK na konec mostu Legií. Lidí přibývalo. "Řady fanoušků zhoustly," potvrdila mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Pořadatelé uvedli, že k 15:00 přišlo na Slovanský ostrov asi 19.000 lidí, o hodinu později jejich počet narostl zhruba o 2400, řekla Berníšková.

"Rozloučení jsem od rána sledovala v televizi, ale dostala jsem se na Žofín až odpoledne, protože můj šéf Gotta nemusí a nedal mi volno," řekla ČTK žena středních let.

Někteří lidé rozloučení uzpůsobili svůj program, i když se ho přímo neúčastnili. "Náš pan učitel byl dnes ve škole už před 06:30, protože se bál, že se kvůli fanouškům Gotta nedostane včas na vyučování," vyprávěl mamince žák nedaleké školy ve Vojtěšské ulici.

Gottovi fanoušci přinášejí k rakvi zesnulého zpěváka stále květiny. Na stupíncích u katafalku i stolech uprostřed místnosti připravených pro odkládání květinových darů jsou kytice naskládány do výšky na sebe. Všechny květy budou po skončení dnešního veřejného rozloučení ještě dva dny vystaveny na novém pietním místě v Kinského zahradě v Praze 5.

Další skromné vzpomínkové místo vzniklo u Nové scény Národního divadla, kde jsou vylepeny Gottovy fotografie, hořící svíčky a jsou tam položeny květiny.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií.

Rodina, přátelé a další hosté se s ním rozloučí v sobotu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě, kde kardinál Dominik Duka bude od 11:00 sloužit za zpěváka zádušní mši.

Loading...
Vstupte do diskuze (200)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lékař Barták si má odsedět dalších osm let. Dali byste mi i trest smrti,…

15.10.2019 13:27 Za plánování tří vražd a vydírání dnes soud v Liberci potrestal lékaře Jaroslava Bartáka osmi lety…

Brutální zbití číšníka v Praze: Soud jednomu z Nizozemců snížil trest

15.10.2019 12:55 Aktualizováno Bratři Armin a Aräsh Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení za loňské brutální…

Před soudem v Plzni stanul muž. Z fotbalistů vylákal miliony, tvrdí…

15.10.2019 11:53 Několik milionů korun údajně vylákal od českých fotbalových hvězd čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka,…

Genderová rovnost? Česko má ostudu, v žebříčku zemí EU se prudce propadlo

15.10.2019 11:50 Aktualizováno Česko je v zajištění rovných příležitostí a podmínek pro ženy a muže pod průměrem EU. V žebříčku 28…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama