Na Vysočině škodil déšť hlavně na Žďársku, Sázava klesla až dnes

Kvůli nedělím dešťům měli hasiči na Vysočině přes 60 výjezdů, spadlé stromy na podmáčené zemi někde odstraňovali i dnes. Zasažené byly hlavě obce na Žďársku. Hladina řeky Sázavy ve Žďáru nad Sázavou se podle meteorologů vrátila na normální stav dnes okolo 6:00, v neděli vystoupala na druhý povodňový stupeň.

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Přímo ve Žďáru nad Sázavou hasiči v neděli několikrát čistili ucpané jezy, v řadě obcí odčerpávali vodu ze zatopených sklepů, jinam rozváželi pytle s písem. Ve Světnově na Žďársku to podle starosty Pavla Štefana byla jen prevence. "Nevěděli jsme, jestli déšť ustane, nebo ne, potok byl těsně před vylitím," řekl Štefan.

Ve Lhotce na Žďársku se voda dostala i do obytného domu a proud vody poničil obecní asfaltovou cestu. Starostka Jaroslava Kabelková škodu odhadla na půl milionu korun. Ještě větším škodám podle ní zabránil rybník, který byl před dešti vypuštěný kvůli chystané opravě. Přesto nezachytil veškerou vodu a ta zaplavila třem domům sklepy, v jednom z nich se dostala i do obytné části.

Na Žďársku se v neděly vyskytly vydatné deště, před nimiž meteorologové varovali. V Novém Městě na Moravě napršelo na čtvereční metr 69 litrů vody. Kvůli ucpané kanalizaci tekla voda ulicemi.

Dnes bude podle meteorologů na Vysočině oblačno až polojasno. Ojediněle se mohou znovu objevit bouřky, přeháňky by měly být častější v jižní části kraje. Nejvyšší odpolední teploty se dostanou na 20 až 23 stupňů Celsia.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pražské Modřanské ulici hoří hala, lidé v okolí nemají větrat

12.04.2021 10:08 V pražské Modřanské ulici hoří hala, požár už byl lokalizován. Chemici hasičů doporučili obyvatelům…

Velký přehled: Co vše se od pondělí změní a co znamená konec nouzového…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno O půlnoci na 12. dubna skončí nouzový stav. Neznamená to však automaticky zrušení všech restrikcí…

Požár bytu v Praze: 14 zraněných včetně mnoha dětí. Aktivován traumaplán

11.04.2021 19:55 Aktualizováno Po požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve…

Chebsko dnes zasáhlo zemětřesení o síle přes 3 stupně

10.04.2021 22:05 Aktualizováno Severovýchod Chebska zasáhlo dnes dopoledne zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama