Od pondělka mohou sportovci v ČR běžně trénovat

Sportovní život v Česku se od pondělka znovu o něco přiblíží k normálu. Bude se moci trénovat na venkovních i vnitřních sportovištích za účasti až stovky osob, což umožní všechny běžné tréninky včetně plnohodnotné přípravy fotbalových klubů.

Přidejte svůj názor

sport
doporučujeme

Povolené budou také sportovní akce do stovky lidí a bez přítomnosti diváků. Ty ale budou začínat postupně, protože sportovní svazy a další pořadatelé na základě dřívějších plánů uvolňování vládních omezení počítali s pozdějším termínem.

Například první fotbalová liga by měla začít po 25. květnu, pokud si to na úterním ligovém grémiu odsouhlasí kluby. Od pondělka se ale týmy budou moci naplno připravovat. V menších skupinách a bez vzájemných kontaktů mohou profesionální fotbalisté trénovat od 20. dubna, od příštího týdne už nebudou mít žádná omezení.

A omezení padnou také pro tréninky amatérů včetně dětí a mládeže, kteří se nyní mohli připravovat jen venku a v maximálně desetičlenných skupinách. Pro všechny se vedle posiloven a fitness center otevřou i tělocvičny, sportovní haly a další vnitřní sportoviště a maximální počet účastníků se zvýší na sto. Sportovci nebudou muset nosit roušku, pro všechny ostatní včetně trenérů zůstává ochrana úst a nosu povinná.

Povoleny jsou i kontaktní sporty jako judo. Bezpečná dvoumetrová vzdálenost musí být dodržována jen mezi sportující skupinou a okolím, nikoliv mezi sportovci vzájemně, uvedl Český svaz juda na svém facebooku. Stejně jako všude jinde musí být k dispozici dezinfekční prostředky na ruce a po tréninku se musejí dezinfikovat všechny pomůcky.

Na sportovištích zůstává uzavřené zázemí, jako jsou šatny a sprchy. Přístupné mohou být jen toalety, pokud se na nich nebude zdržovat více lidí současně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza utonutí chlapců v jezeře Lhota ještě nekončí, žalobkyně podala…

01.06.2020 14:35 Státní zástupkyně Dana Čechová dnes podala stížnost proti středečnímu rozhodnutí mělnického soudu,…

Policie ukončila pátrání po Jaroslavu Uhlířovi. Co se stalo?

01.06.2020 13:56 Aktualizováno Pátrání po hudebníkovi a skladateli Jaroslavu Uhlířovi je u konce. Po poledni ho sice policie…

Gang plánoval padělat peníze za miliardy korun, tvrdí žaloba. Začal soud

01.06.2020 13:19 Před olomouckým krajským soudem stanula šestice mužů obžalovaná z padělání a pozměnění peněz. Podle…

Karný senát potrestal soudce, muž kvůli němu zůstal 75 dní nezákonně ve…

01.06.2020 13:09 Aktualizováno Pražský soudce Petr Novák bude půl roku pobírat o pět procent nižší plat. Kvůli jeho opomenutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy