Od pondělka mohou sportovci v ČR běžně trénovat

Sportovní život v Česku se od pondělka znovu o něco přiblíží k normálu. Bude se moci trénovat na venkovních i vnitřních sportovištích za účasti až stovky osob, což umožní všechny běžné tréninky včetně plnohodnotné přípravy fotbalových klubů.

sport
doporučujeme

Povolené budou také sportovní akce do stovky lidí a bez přítomnosti diváků. Ty ale budou začínat postupně, protože sportovní svazy a další pořadatelé na základě dřívějších plánů uvolňování vládních omezení počítali s pozdějším termínem.

Například první fotbalová liga by měla začít po 25. květnu, pokud si to na úterním ligovém grémiu odsouhlasí kluby. Od pondělka se ale týmy budou moci naplno připravovat. V menších skupinách a bez vzájemných kontaktů mohou profesionální fotbalisté trénovat od 20. dubna, od příštího týdne už nebudou mít žádná omezení.

A omezení padnou také pro tréninky amatérů včetně dětí a mládeže, kteří se nyní mohli připravovat jen venku a v maximálně desetičlenných skupinách. Pro všechny se vedle posiloven a fitness center otevřou i tělocvičny, sportovní haly a další vnitřní sportoviště a maximální počet účastníků se zvýší na sto. Sportovci nebudou muset nosit roušku, pro všechny ostatní včetně trenérů zůstává ochrana úst a nosu povinná.

Povoleny jsou i kontaktní sporty jako judo. Bezpečná dvoumetrová vzdálenost musí být dodržována jen mezi sportující skupinou a okolím, nikoliv mezi sportovci vzájemně, uvedl Český svaz juda na svém facebooku. Stejně jako všude jinde musí být k dispozici dezinfekční prostředky na ruce a po tréninku se musejí dezinfikovat všechny pomůcky.

Na sportovištích zůstává uzavřené zázemí, jako jsou šatny a sprchy. Přístupné mohou být jen toalety, pokud se na nich nebude zdržovat více lidí současně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přehledně: Které obchody a služby budou od čtvrtka fungovat?

21.10.2020 22:05 Aktualizováno Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 06:00 do konce nouzového stavu, který je…

Omezení volného pohybu osob: Co je dovoleno a naopak zakázáno?

21.10.2020 22:00 Aktualizováno Vláda omezila přímý kontakt veřejnosti se státní správou na pět hodin dvakrát v týdnu. Na twitteru…

Bavorsko chce zavést povinné covid testy pro pendlery, také z Česka

21.10.2020 20:26 Aktualizováno Bavorsko zavede povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v…

Nejvíc lidí, přes 53 tisíc, se koronavirem na podzim nakazilo v práci

21.10.2020 18:48 Aktualizováno Nejvíc lidí se na podzim covidem-19 nakazilo v zaměstnání. Podle dat Ústavu zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama