Pardubický kraj má prvního mrtvého s COVID-19. Muž primárně trpěl rakovinou

V souvislosti s nákazou novým koronavirem zemřel minulý týden jeden pacient z Pardubického kraje. Asi osmdesátiletý muž z Pardubicka trpěl primárně onkologickým onemocněním, řekl dnes ČTK ředitel Krajské hygienické stanice Pardubického kraje Antonín Vykydal.

Přidejte svůj názor

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Jde o první známý případ úmrtí člověka s COVID-19 z Pardubického kraje. Hospitalizován byl v Pardubické nemocnici, poté byl převezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde podlehl komplikacím.

"Přeložen byl kvůli svému onkologickému onemocnění. Teprve v Hradci onemocnění COVID-19 propuklo," uvedl Vykydal.

V Pardubickém kraji byla podle ministerstva zdravotnictví od počátku epidemie zatím prokázána nemoc COVID-19 u 75 lidí. Podle Vykydala v pardubické nemocnici neleží žádný člověk, který by byl v souvislosti s koronavirem ve vážném stavu.

První případ nákazy koronavirem hygienici v Pardubickém kraji zaznamenali 10. března. Starší muž z Pardubicka se vrátil z dovolené v Rakousku, už při návratu 8. března pociťoval zdravotní obtíže. V regionu se zatím z nemoci COVID-19 nikdo definitivně nevyléčil. Podle Vykydala i pacient již bez klinických příznaků musí mít dvakrát po sobě s časovým odstupem negativní testy na koronavirus, aby mohl být prohlášen za vyléčeného.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ohnisko koronaviru na Dole Darkov: Nákaza se stále šíří, už 343 případů

30.05.2020 19:36 Aktualizováno V souvislosti s ohniskem covidu-19 v karvinském Dole Darkov těžební společnosti OKD krajští…

Policie našla pohřešovaného kojence na Mělnicku mrtvého

30.05.2020 17:37 Policie dnes nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v…

Piknik na hranici u Soví brány: Češi a Němci "stolovali" na vlajkách EU

30.05.2020 17:07 Velký piknik na hranici v Labských pískovcích na Děčínsku dnes odpoledne uspořádali přátelé,…

Pátrání po čtyřměsíčním chlapci: Nasazen dron, na místě je poříční policie

30.05.2020 16:40 Aktualizováno Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od pátečního večera v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy