Počasí řádilo třetí víkend v řadě, pojišťovny evidují stovky nových škod

Rovněž o třetím červnovém víkendu nahlásili klienti pojišťovnám stovky škod, které jim způsobila velká voda. Po předchozích víkendech pojišťovny zaznamenaly v důsledku bouřek a prudkých dešťů tisíce škod v řádu stovek milionů korun. Zatímco v předchozích týdnech jich bylo nejvíce na Olomoucku a Pardubicku, nyní živly postihly majetek hlavně na severní Moravě. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Počasí
doporučujeme

Generali Česká pojišťovna měla ve 14:00 nahlášeno zatím 250 škod za osm milionů korun. Počet poroste s tím, jak lidé své škody postupně hlásí. Nejčastěji hlásí zatopené sklepy, garáže i rodinné domy. "Nyní máme nejvíce případů hlášeno z Moravskoslezského kraje, kde zatím tvoří téměř třetinu nahlášených škod," řekla ČTK mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

Z bouřek během prvního červnového víkendu má pojišťovna nahlášeno na 970 škod za 83 milionů korun. Nejvíce jsou z Jihočeského a Olomouckého kraje. Na 63 procent těchto škod vyřídila. Zejména menší majetkové škody jsou ve většině případů vyřešeny. Za druhý červnový víkend klienti nahlásili zatím 1700 škod za více 75 milionů korun. Nejvíce škod bylo z Pardubického a Středočeského kraje. Vyřešena je více než polovina těchto škod.

Kooperativě k dnešnímu poledni klienti nahlásili 168 škod za osm milionů Kč. "Podle zkušeností ale největší nápor hlášení škod očekáváme v úterý a ve středu. Předpokládáme, že škody klienti budou hlásit i v nadcházejícím týdnu," uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Celkem za poslední tři týdny klienti nahlásili 1670 škod, které souvisí s bouřkami a povodněmi. Jejich objem odhaduje na 102 milionů Kč. Jde především o škody z povodní a záplav či krupobití. Nejpostiženějšími regiony jsou Olomoucký kraj, Pardubický kraj a nyní přibývají škody i z Frýdlantska, dodal.

Allianz z červnových záplav, které přicházely v několika vlnách, klienti oznámili více než 550 pojistných událostí za vice než 50 milionů korun. Jenom z dneška má kolem stovky nových majetkových škod. Nejčastěji klienti nahlašují zatopené sklepy, přízemní patra svých domovů a garáže. Výjimkou nejsou ani poškozená vozidla, nábytek či fasády. Voda často vystoupala až do výšky dvou metrů. V těchto dnech lidé hlásí škody, jejichž příčinou byly vedle záplav také atmosférické srážky, krupobití, povodeň, sesuv půdy a vichřice, podotkl mluvčí Václav Bálek.

Česká podnikatelská pojišťovna má z nejnovější kalamity oznámeno přes 100 škod za čtyři miliony Kč. Počty by podle mluvčí Renaty Čapkové mohly být srovnatelné s kalamitou z předchozího víkendu, z něhož eviduje 210 škod za 24 milionů. Kč. Z první červnové kalamity registruje 143 škod za 12,2 milionu Kč. V té aktuální jsou nejvíce zasaženými kraji Moravskoslezský a Královéhradecký, doplnila.

Po silných deštích z konce minulého týdne se nyní situace na řekách v Česku postupně zklidňuje. Podle dostupných informací utonuli o víkendu v rozvodněných tocích čtyři lidé. Vydatný déšť zvedal o víkendu hladiny toků zejména na východě republiky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila ČSAD Liberec a BusLine z pletich v zakázce. Škoda jde do…

04.08.2020 17:00 Aktualizováno Z pletich ve veřejné zakázce obvinila policie dopravní společnosti ČSAD Liberec a BusLine.…

Recidivista podal dovolání. Trest 22 let za střelbu na Benešovsku…

04.08.2020 15:26 Rozsudek nad Jiřím Hypšou, který si má za vraždu v Jankově na Benešovsku odpykat 22 let ve vězení,…

Kauza Vidkun: Podnikatel Kyselý opět nepřišel k soudu, policii popřel…

04.08.2020 14:32 Vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý popřel, že by zasahoval do trestních řízení, jak uvádí…

Na Břeclavsku zavřeli školku, jedno z dětí má covid-19

04.08.2020 13:49 Aktualizováno Ve školce v Jevišovce na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test na covid-19, školka je proto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama