Pohřeb Karla Gotta se blíží: Ivana Gottová zveřejnila parte

Pohřeb Karla Gotta (†80) se blíží. Rodina zveřejnila zpěvákovo parte. "Nezemřel jsem", vzkazuje v něm posmrtně mnohonásobný slavík. .

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Karel Gott
doporučujeme

Parte se objevilo na webu karelgott.com ve středu dopoledne. „S velkou bolestí oznamujeme všem příbuzným, přátelům, kolegům a známým, že nás 1. října 2019 opustil ve věku 80 let po dlouhé a těžké nemoci náš milovaný manžel, tatínek a dědeček Karel Gott,“ píše se ve smutečním oznámení. To je celé černé a doplněné mistrovou fotkou.

Parte také zdobí dojemný citát z pera Františka Hrubína. „Nezemřel jsem, neboť vím, že budu žít stále v srdcích těch, kteří mě milovali..." píše se na něm.

Na oznámení je podepsána nejen manželka Karla Gotta Ivana s dcerami Charlottou Ellou a Nelly Sofií, ale i zpěvákovy dcery Dominika a Lucie a vnuci Vojtěch a Jan.

Kromě toho jsou na něm uvedeny informace, kdy se bude konat rozloučení pro veřejnosti i samotný pohřeb se státními poctami. „Děkujeme všem, kteří s námi uctí jeho památku. Jeho hlas bude znít v našich srdcích navždy.“ dodává rodina zesnulého zpěváka.

Rozloučení s Karlem Gottem na Slovanském ostrově začne v pátek v 08:00 a skončit by mělo ve 22:00, v případě velkého zájmu později. Už od noci bude pro veškerou dopravu uzavřeno Masarykovo nábřeží mezi Národním divadlem a Mánesem, na místě vznikne pěší zóna.

Před žofínským palácem budou znít Gottovy písně stejně jako ve velkém sále, kde bude se státními poctami a vojenskou čestnou stráží vystavena rakev. Na stupínky pod ní i na stoly uprostřed místnosti budou lidé moci pokládat květiny. Mohou se také zapsat do kondolenční knihy.

V sobotu bude od 11:00 následovat zádušní mše ve svatovítské katedrále pro pozvané hosty. Zpěvákova rakev bude vystavena na katafalku opět se státními poctami a ceremoniálu se zúčastní Hradní stráž. Na obřad se kromě Gottových blízkých, kolegů a přátel chystají i členové české vlády, slovenský premiér Peter Pellegrini a další osobnosti veřejného života.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

18.10.2019 11:24 V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Výměna u Nejvyššího správního soudu: Končí Výborný, nahradí ho Šiškeová

18.10.2019 11:21 Z Nejvyššího správního soudu (NSS) na konci roku odejde soudce Miloslav Výborný. Bývalý politik a…

Válečný veterán Boček leží v nemocnici, je poslední žijící český pilot RAF

18.10.2019 11:15 Aktualizováno Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno…

Policie hledá seniora z Velkého Meziříčí, nevrátil se z procházky

18.10.2019 10:36 Policie hledá pětaosmdesátiletého muže z Velkého Meziříčí na Žďársku. Z domu v Bezručově ulici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama