Pohřeb Karla Gotta se blíží: Ivana Gottová zveřejnila parte

Pohřeb Karla Gotta (†80) se blíží. Rodina zveřejnila zpěvákovo parte. "Nezemřel jsem", vzkazuje v něm posmrtně mnohonásobný slavík. .

Karel Gott
doporučujeme

Parte se objevilo na webu karelgott.com ve středu dopoledne. „S velkou bolestí oznamujeme všem příbuzným, přátelům, kolegům a známým, že nás 1. října 2019 opustil ve věku 80 let po dlouhé a těžké nemoci náš milovaný manžel, tatínek a dědeček Karel Gott,“ píše se ve smutečním oznámení. To je celé černé a doplněné mistrovou fotkou.

Parte také zdobí dojemný citát z pera Františka Hrubína. „Nezemřel jsem, neboť vím, že budu žít stále v srdcích těch, kteří mě milovali..." píše se na něm.

Na oznámení je podepsána nejen manželka Karla Gotta Ivana s dcerami Charlottou Ellou a Nelly Sofií, ale i zpěvákovy dcery Dominika a Lucie a vnuci Vojtěch a Jan.

Kromě toho jsou na něm uvedeny informace, kdy se bude konat rozloučení pro veřejnosti i samotný pohřeb se státními poctami. „Děkujeme všem, kteří s námi uctí jeho památku. Jeho hlas bude znít v našich srdcích navždy.“ dodává rodina zesnulého zpěváka.

Rozloučení s Karlem Gottem na Slovanském ostrově začne v pátek v 08:00 a skončit by mělo ve 22:00, v případě velkého zájmu později. Už od noci bude pro veškerou dopravu uzavřeno Masarykovo nábřeží mezi Národním divadlem a Mánesem, na místě vznikne pěší zóna.

Před žofínským palácem budou znít Gottovy písně stejně jako ve velkém sále, kde bude se státními poctami a vojenskou čestnou stráží vystavena rakev. Na stupínky pod ní i na stoly uprostřed místnosti budou lidé moci pokládat květiny. Mohou se také zapsat do kondolenční knihy.

V sobotu bude od 11:00 následovat zádušní mše ve svatovítské katedrále pro pozvané hosty. Zpěvákova rakev bude vystavena na katafalku opět se státními poctami a ceremoniálu se zúčastní Hradní stráž. Na obřad se kromě Gottových blízkých, kolegů a přátel chystají i členové české vlády, slovenský premiér Peter Pellegrini a další osobnosti veřejného života.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkrácení otevírací doby zřejmě způsobí propouštění, za prázdné hospody…

24.09.2020 18:31 Aktualizováno ROZHOVOR - Hysterie mu výrazně krátí tržby. Majitel pěti pražských restaurací se zaregistrovaným…

Soud označil kauzu Nečasové a BIS za složitou, rozhodne za týden

24.09.2020 17:09 Aktualizováno Pražský vrchní soud dnes nedokázal rozhodnout ohledně Jany Nečasové (dříve Nagyové), lobbisty Iva…

Průzkum: Češi vnímají jako nejdůležitější data o covidu počty nakažených

24.09.2020 14:51 Za nejdůležitější informace o šíření nemoci covid-19 v Česku lidé považují celkové počty nakažených…

Ombudsman vydal příručku pro sociální pracovníky o diskriminaci

24.09.2020 14:44 Veřejný ochránce práv vydal příručku antidiskriminačního práva pro výuku budoucích sociálních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama