Šéf lidovců Výborný se loučil s tragicky zesnulou manželkou

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný (43) prožívá nejtěžší období ve svém životě. Přišel o svou manželku Markétu Výbornou (†45), která nečekaně zemřela na srdeční vadu. V sobotu proběhlo poslední rozloučení. Pohřeb se uskutečnil v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Marek Výborný
doporučujeme

S manželkou šéfa lidovců se přišla rozloučit řada lidí. Smuteční hosté přinesli mnoho květin a věnců. Pohřeb proběhl podle tradičních křesťanských zvyklostí. Po veřejném obřadu se vydalo pohřební procesí na spouštění rakve do hrobu jen v užším kruhu rodiny a přátel. Po paní Výborné zůstal manžel a tři děti: Amálka, Míša a Vendelín.

Výborný předem napsal na svůj Facebook informace, které se týkaly posledního rozloučení. „Kdo byste se chtěl s ní přijít rozloučit a spolu s námi poděkovat za dar jejího života a vše co nejen pro nás udělala, tak můžete v sobotu v 10:00 v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci. S nadějí a vírou ve shledání ji svěříme Pánu,“ napsal.

Vzápětí vysvětlil, proč jeho manželka tak náhle opustila tento svět. „Zemřela na zcela skrytou vrozenou vadu srdce, která se v jejím případě do poslední chvíle nijak předem neprojevovala a je bohužel neléčitelná. Bohužel by ji nepomohl ani okamžitý zásah lékaře (pro znalé ze zprávy Pardubické nemocnice: pravostranné srdeční selhání při arytmogenní kardiomyopatii).“

Zemřela náhle v pondělí, poté, co vypravila děti do školy a šla si ještě lehnout. Objevila ji nejstarší dcera a neměla šanci ji zachránit. Nepomohl by ani okamžitý zásah záchranky.

„Děkujeme Vám za stovky slov podpory a vyjádření soucitu. Ač nás to moc bolí, tak si toho moc vážíme. Milovanou Marky a mamku máme stále před očima a víme, že teď už v ní máme mocnou přímluvkyni v nebi. I ona nám pomůže tu bolest překonat,“ napsal Výborný na Facebook.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik je v Česku bezdomovců? Na ulicí žijí i děti, ukázalo sčítání

17.10.2019 17:10 Aktualizováno V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce…

Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

17.10.2019 17:09 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale…

Na střelnici v Třinci hořely pneumatiky, z areálu se valil hustý dým

17.10.2019 16:06 V areálu střelnice poblíž sídliště Borek v Třinci na Frýdecko-Místecku dnes odpoledne vzplály…

Neštěstí v Berouně: Popelářský vůz srazil chodkyni, přišla o nohu

17.10.2019 15:47 Popelářský vůz dnes v centru Berouna srazil pětašedesátiletou chodkyni a těžce ji zranil. Vrtulník…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama